• Zadzwoń do mnie
    (+48) 697-381-415

  • Godziny otwarcia
    Pn-Pt: 17:30-22:00

DataLife Engine 11.2 Press Release


Zostały opracowane i wdrożone następujące zmiany:1. Dodano możliwość używania dwóch czynników autoryzacji w witrynie. To jest opcja w ustawienia skryptów w panelu sterowania. Po jego włączeniu, wszyscy użytkownicy będą mogli włączyć dwuskładnikowe autoryzacji na stronie w swoim profilu. Po włączeniu tego typu uwierzytelniania, użytkownika, po pomyślnym wprowadzeniu loginu i hasła na jego adres E-mail zostanie wysłana jednorazowy kod pin, który będzie musiał wejść na stronę. Po włączeniu tej opcji w profilu użytkownika, jest również automatycznie włączone "zmiana IP" i "kontrolę nad przeglądarki i komputera. Ta funkcja znacznie zwiększa bezpieczeństwo informacji użytkownika. Na przykład w przypadku kradzieży, które mają dostęp z witryny, nie będą mogli korzystać bez dostępu do swojego adresu E-mail.

2. Aby wyświetlić szablon i edytowanie profilu użytkownika (userinfo.tpl) dodaje się do korzystania z nowego tagu {twofactor-auth}, która wyświetla pole wyboru, aby włączyć lub wyłączyć podwójną autoryzację w witrynie użytkownika

3. Dodano liczenie artykułów w kategoriach Szczerze mówiąc nie wiem o co w tym będzie chodzić bo tłumaczenie nie jest jasne 

4. Dodano możliwość wyświetlania i konfigurowania menu kategorii witryny w szablonach. Aby wyświetlić menu kategorie użytkowania tag {catmenu}. Można użyć tego tagu w dowolnym pliku szablonu, to globalne. Ten tag, z kolei używa i łączy categorymenu.tpl pliku szablonu. W szablonie categorymenu.tpl można użyć następujących tagów do menu:
[root] tekst[/root] - Wyświetla tekst zawarty pomiędzy nimi podczas wstępnego wytwarzania szablonu menu. Tagi te mogą być wykorzystywane do tworzenia wyglądu menu. Na przykład, aby dodać elementy HTML zewnętrzne lub elementy nie zawarte w menu listy kategorii.
[item] tekst [/item] - Wyświetla każdy element podczas tworzenia listy kategorii menu. Tekst ujęty w ten tag Wyświetla kod HTML każdego elementu menu.
[sub-prefix] tekst [/sub-prefix] - Wyświetla tekst ujęty w nich jako prefiks dla podkategorii, jeśli kategorii jest główna i posiada podkategorię.
[sub-suffix] tekst [/sub-suffix] - Wyświetla tekst ujęty w nich jako przyrostek do podkategorii, jeżeli kategoria jest główna i ma podkategorię.
{sub-item} - Określa miejsce wyświetlania podkategorii w kategorii nadrzędnej, jeśli posiada podkategorię. Ten tag może być używany tylko wewnątrz tagów [item] [/item].
{name} - Wyświetla nazwę kategorii. Ten tag może być używany tylko wewnątrz tagów [item] [/item].
{url} - Wyświetla adres URL kategorii. Ten tag może być używany tylko wewnątrz tagów [item] [/item].
{icon} - Wyświetla ikonę kategorii. Ten tag może być używany tylko wewnątrz tagów [item] [/item].
{news-count} - Wyświetla liczbę publikacji w kategorii. Ten tag może być używany tylko wewnątrz tagów [item] [/item].
[active] tekst [/active] - Wyświetla tekst ujęty w nich podczas przeglądania strony internetowej lub wiadomości kategorii, należy do kategorii z menu. Ten tag może być używany tylko wewnątrz tagów [item] [/item] i służy na przykład do aktywnych kategorii.
[isparent] tekst [/isparent] - Wyświetla tekst ujęty w nich, jeśli Kategoria nadrzędna jest i zawiera podkategorie; tego tagu można używać tylko wewnątrz tagów [item] [/item].

Przykład menu kategorii prosty szablon oparty na ul i li znaczniki HTML:
[root]<ul class="catmenu">[/root]
[item]
    <li><a href="{url}">{name}</a>
    [sub-prefix]<ul>[/sub-prefix]{sub-item}[sub-suffix]</ul>[/sub-suffix]
    </li>
[/item]
[root]</ul>[/root]

5. W uzupełnieniu do wyświetlania kategorii menu za pomocą znacznika {catmenu} dodane stosowania znaczników z ustawień niestandardowych. Można użyć następujących parametrów w tym tagu: {catmenu id="1,2,3-5" subcat="yes" template="custom" cache="yes"}

6. Dodano nowy globalny tag {catnewscount id = "X"} dla szablonów. Który wyświetla liczby publikacji dla określonej kategorii, gdzie X to identyfikator kategorii, którą chcesz. Aby wyświetlić liczbę kategorii już utworzone ręcznie w menu szablony przyda się ten tag.

7. Dodano zastosowanie zupełnie nowego kodu parser HTML do publikacji w Internecie. Parser ten służy do filtrowania przychodzącego kodu HTML przy pisaniu wiadomości i statycznych stron. Nowy parser, w przeciwieństwie do starego, nie tylko filtruje wszystkie wprowadzonego tekstu na temat bezpieczeństwa kodu HTML, ale również automatycznie koryguje błędy użytkownika w kodzie. Na przykład, w pobliżu niezamknięte znaczniki HTML są usuwane błędne lub nieprawidłowe style CSS, a także poprawki błędów, związane z ważności kodu HTML wpisane. Pomimo wielu funkcji dodanych w parser HTML kod filtrowania w nim odbywają się znacznie szybciej niż stary parser (w porównaniu z poprzednią wersją 11.1)

8. Wszystkie wiadomości generowane w tekstach źródłowych HTML z DLE został przeniesiony na zgodność ze standardem HTML5 zamiast przestarzałych XHTML.

9. Dodano całkowicie nowy system przechowywania haseł użytkowników w bazie danych MySQL. Wcześniejsze algorytmy hashe MD5 używane do przechowywania haseł, które stały się nieaktualne dość szybko pozwalają odebrać oryginalne hasło, jeśli atakujący uzyskali dostęp do mieszania hasła. Nowy system przechowywania haseł używa algorytmu CRYPT_BLOWFISH do mieszania hasła, jest w chwili bardzo kryptograficznie silnego algorytmu. Ta innowacja jest przeznaczony przede wszystkim do ochrony oryginalnego hasła użytkowników.

10. Z względu na nowy system przechowywania haseł użytkownicy mający połączone konto z portalem społecznościowym zachowają swoje stare hasła do logowania się w witrynie.

11. Dodano możliwość bardziej uproszczonego wstawiania filmów flash i odtwarzacza flash. Teraz skrypt automatycznie umieszcza Flash w najbezpieczniejszą formę, zamiast usuwania go z tekstu wiadomości. Pomimo faktu, że Flash jest przestarzałą jak technologią, wiele stron nadal z nich korzysta.

 
12. Dodano możliwość odzyskania zapomnianego hasła na stronie logowania bezpośrednio w skrypcie panelu sterowania. Podobnie jak logika odzyskiwania hasła zmieniło. Wcześniej, dla grup, które mają dostęp do panelu administratora, można wyłączyć odzyskiwanie hasła na stronie do celów bezpieczeństwa, co oznacza, że administratorzy nie zapominają swoich haseł z tego samego miejsca.

 
13. W przypadku masowej wysyłki listów i wiadomości w panelu administracyjnym dodano możliwość wybrać zakres dat rejestracji użytkownika, która zostanie wysłana liter. W ten sposób można bardziej elastycznie wybrać grupę docelową dla swojej wiadomości.

14. W przypadku masowej wysyłki listów i wiadomości w panelu administracyjnym
dodano możliwość, aby wybrać ostatnią datę w przedziale odwiedzenie użytkownika witryny, ale tylko pod tymi warunkami, do użytkownika zostanie wysłany list. W ten sposób można bardziej elastycznie wybrać grupę docelową dla swojej wiadomości.

 
15. Podczas tworzenia niestandardowych pól do publikacji, dodano możliwość dodawania wskazówek tekstowych, które będą widoczne dla użytkowników podczas dodawania wiadomości. W ten sposób można ustawić instrukcje dla użytkowników, ponieważ trzeba wypełnić te pola w publikacji.

16. Podczas tworzenia dodatkowych pól do publikacji, dodano możliwość określenia, które grupy użytkowników mogą wypełnić te pola, jeśli opublikowaniem biuletynu. W ten sposób można powiązać pola proces publikacji w mediach, nie tylko do kategorii, ale również do grup użytkowników.

17. Podczas tworzenia dodatkowych pól do publikacji,
dodano możliwość określenia, które grupy użytkowników mogą zobaczyć te pola w wiadomości publikowane na naszej stronie. Upraszcza proces szablony impozycji, jeśli niektóre grupy zabrania wyświetlania niektórych dodatków. pola, a to można łatwo włączać i wyłączać bezpośrednio w panelu sterowania.

 
18. Dla FroalaEditor - dodano możliwość określania opisów dla miniatur. Dla pracy opis wystarczy napisać tekst alternatywny dla obrazów, poprzez odpowiedni przycisk na obrazie. Opisane informacje będą wyświetlane, kiedy zwiększymy miniaturkę do oryginalnych rozmiarów.

Oraz wiele więcej. Wszystkie nowości możecie przeczytać na oficjalnej stronie
Aby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!


-------------------------------------------------------------------------------------

Informacja dla wszystkich którzy będą chcieli wiedzieć kiedy wyjdzie oficjalna wersja do pobrania no i oczywiście przetłumaczona to informuję że tradycyjnie wszystkie rosyjskie strony publikują do pobrania po upływie ok. 2 tygodni od daty premiery, czyli gdy wyjdzie wersja Final Release ja po upływie 2 tygodni zacznę tłumaczyć. Oczywiście jeśli ktoś chce pomóc przy tłumaczeniach to chętnie przyjmę pomoc i w tym wypadku prosiłbym kontaktować się poprzez FB!

-------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli przy czytaniu czegoś nie zrozumieliście to najserdeczniej przepraszam ale by samemu zrozumieć większość tekstu korzystałem z wielu translatorów i dałem najlepsze tłumaczenie :)

Reklamy
Nick:*
E-Mail:


Adaptacja szablonu DLE 13.0 do 13.1

Komentarze
Informacje
Użytkownicy Online
Wszystkich Online: 5
Gości: 0
Zarejestrowani: 0
Roboty: Google Bot, Google Bot, Google Bot, crawl Bot, crawl Bot

Ostatnio Online: djadimax, Veni, alek41, Dj_AlexN, dave666, dark, marianer, sandrogomez, Ogrish, ImxKinga, log000, JIN5, kris006, marqku, Lexx90, f4r, Markusen, MaciejD, zevuun, demek1987

Reklamy

Witamy na Dj_AlexN Graphic

Aby zostać pełnym użytkownikiem naszego portalu, musisz się zarejestrować.
Zarejestruj się
Stwórz własne konto!

Pełna rejestracja
Autoryzacja
Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj Się!

Zaloguj się do serwisu