• Zadzwoń do mnie
    (+48) 697-381-415

  • Godziny otwarcia
    Pn-Pt: 17:30-22:00

DataLife Engine 11.2 Final Release Nulled Pl by Dj_AlexN Graphic

DLE daje bardzo wielkie możliwości, ma bardzo szeroką funkcjonalność, i dobrą ocenę wśród tych którzy już z niego korzystali i korzystają. W porównaniu do innych CMS-ów, DLE ma prosty i bezpieczny kod źródłowy, obejmuje mnóstwo opcji i ustawień a do tego łatwo jest go zoptymalizować do działania z minimalnym naciskiem na serwer. Na Polskim rynku internetowym istnieją ogromne serwisy które powstały na tym skrypcie i cieszą się ogromną popularnością.
Pragniemy was zapoznać z informacjami o tym, co czeka na Was w nowej wersji:
Następujące zmiany zostały opracowane i wdrożone:

1. Dodano dwuskładnikową autoryzację.
Funkcja ta może być włączona w Ustawieniach Panelu sterowania. Jeśli jest włączona wszyscy użytkownicy są w stanie aktywować dwuskładnikową autoryzacjęw ustawieniach profilu. Gdy użytkownik uruchamia ten typ uwierzytelniania, jednorazowy PIN  jest wysyłany na adres e-mail użytkownika, jak on/ona loguje się przy użyciu własnej nazwy użytkownika i hasła.Ten jednorazowy PIN należy wprowadzić, aby uzyskać dostęp do konta użytkownika. Z tym ustawieniem użytkownik umożliwia również kontrolę "Kontrolę zmiany IP" i "Przeglądarki i urządzenia sterowania". Opcja ta znacznie poprawia bezpieczeństwo danych użytkownika. Na przykład, jeśli dane logowania na konto zostaną skradzione, to wciąż za mało, aby uzyskać dostęp do konta, ponieważ dostęp do adresu e-mail użytkownika staje się konieczny.
2. Nowy znacznik {twofactor-auth} jest dostępny w profilu użytkownika szablonu (userinfo.tpl)
Wyświetla pole wyboru, gdzie użytkownik może włączyć lub wyłączyć dwuelementowe uwierzytelnianie.


3. Został dodany licznik artykułów dla każdej kategorii.
Artykuły są liczone w każdej kategorii, biorąc pod uwagę różne ustawienia witryny i parametrów skryptu. Na przykład, jeśli artykuł jest opublikowany w podkategorii i artykuły podkategorii wyświetlanie jest włączone w kategoriach rodzicielskich, to ten artykuł będzie liczony we wszystkich kategoriach nadrzędnych. Jednakże, jeśli kategoria nadrzędna jest również wymieniona w wykazie kategorii niniejszego artykułu, wówczas podwójne liczenie nie zostanie wykonane. Najskuteczniejszą metodą jest używany do zliczania tych danych, co pozwala zaoszczędzić pamięć i zmniejszenia obciążeń. W tym celu, serwer MySQL wykonuje swoją część liczenia i PHP robi pozostałej części. Ponadto, artykuły zaliczane są przez buforowane, jeśli włączone jest buforowanie na stronie internetowej. Chociaż stosuje się optymalną metodą liczenia, opcja ta zwiększa obciążenie serwera, więc można włączyć lub wyłączyć w ustawieniach Panelu sterowania. Artykuły liczone mogą być wyświetlane w różny sposób, który zostanie opisany w dalszej części niniejszego opisu.

 4. Można nawiązywać do kategorii wyświetlania menu w szablonach.{catmenu} tag służy do wyświetlania menu kategorii. Znacznik ten może być stosowany w każdym szablonie. Używania i osadzania categorymenu.tpl w szablonach. W szablonie categorymenu.tpl można użyć następujących tagów:
 [root] tekst [/ root] - wyświetla tekst między nimi, dla początkowo generowanego szablonu menu.
 Tagi te mogą być stosowane w celu stworzenia pozornego menu.
 Na przykład, aby dodać kilka elementów HTML lub elementy, które nie są umieszczone w wykazie kategorii
 
 [item] tekst [/ item] - reprezentuje pojedynczy element listy kategorii przy tworzeniu listy menu
 kategorii.
 Tekst pomiędzy tymi tagami jest wyświetlany z wyglądu HTML dostosowane dla każdego elementu listy.
 
 [sub-prefix] tekst [/ ub-prefix] - wyświetla tekst
 pomiędzy nimi jako podkategorii jeśli kategoria jest głwóna i ma podkategorie.
 
 [Sub-suffix] tekst [/ sub-suffix] - wyświetla tekst pomiędzy nimi
 jako podkategorii jeśli kategoria jest główna i ma podkategorie.
 
 {sub-item} - oznacza podkategorie w kategorii nadrzędnej, jeśli ma podkategorie.
 Znacznik ten jest używany tylko w tagach [item] [/ item] .
 
 {name} - wyświetla nazwę kategorii. Znacznik ten jest używany tylko w tagach [item] [/ item].
 
 {url} - wyświetla link kategorii. Znacznik ten jest używany tylko w tagach [item] [/ item].
 
 {icon} - wyświetla ikonę kategorii. Znacznik ten wykorzystywany jest tylko w tagach [item] [/item].
 
 {news-count} – wyświetla liczbę artykułów w kategorii. Znacznik ten wykorzystywany jest tylko w tagach [item] [/item].
 
 [active] tekst [/active] - wyświetla tekst między nimi, jeśli oglądany kategorię lub artykuł
 z kategorii z menu. Znacznik ten jest używany tylko w tagach [item] [/ item]
 i zazwyczaj jest używane do podkreślenia aktywne kategorie tworzących menu.
 
 [Isparent] tekst [/ isparent] - wyświetla tekst między nimi, czy kategoria jest główna i zawiera podkategorie.
 Znacznik ten jest używany tylko w tagach [item] [/ item].

Tutaj możesz zobaczyć proste menu wykorzystujące tagi HTML ul i li:
[root]<ul class="catmenu">[/root]
[item]
    <li><a href="{url}">{name}</a>
    [sub-prefix]<ul>[/sub-prefix]{sub-item}[sub-suffix]</ul>[/sub-suffix]
    </li>
[/item]
[root]</ul>[/root]

5. {catmenu} nie musi być używany tylko do wyświetlania po prostu menu kategorii, ale może być również dostosowany. Następujące parametry można dostosować do tego tagu: {catmenu id="1,2,3-5" subcat="yes" template="custom" cache="yes"}, gdzie
id="1,2,3-5" – jest lista kategorii ID, które chcesz wyświetlić w menu. Listę kilku kategorii oddzielamy przecinkami.
subcat="yes" - Ten Parametr wykorzystuje wartości "yes" lub "no" do wyświetlania subkategorii. Jeśli chcemy wyświetlić kategorię ID 1 która ma subkategorię wykorzystujemy tag: {catmenu id="1" subcat="yes"}; Jeśli nie chcemy wyświetlać subkategorii wykorzystujemy tag: {catmenu id="1" subcat="no"}
template="custom" – nazwa szablonu, aby użyć jako domyślnego szablonu menu zamiast categorymenu.tpl
cache="yes" – Ten parametr wykorzystuje wartości "yes" lub "no" do przechowywania pamięci podręcznej. Po włączeniu buforowanie, automatycznie traci zdolność do sterowania podświetleniem aktualnie Wyświetlanej kategorii poprzez tagi:  [active] tekst [/ active] w szablonie

6. Dodano nowy globalny tag {catnewscount id = "X"} dla szablonów. Który wyświetla liczbę publikacji dla określonej kategorii, gdzie X to identyfikator kategorii, którą chcesz.7. Dodano zastosowanie zupełnie nowego kodu parser HTML do publikacji w Internecie. Parser ten służy do filtrowania przychodzącego kodu HTML przy pisaniu wiadomości i statycznych stron. Nowy parser, w przeciwieństwie do starego, nie tylko filtruje wszystkie wprowadzonego tekstu na temat bezpieczeństwa kodu HTML, ale również automatycznie koryguje błędy użytkownika w kodzie. Na przykład, w pobliżu niezamknięte znaczniki HTML są usuwane błędne lub nieprawidłowe style CSS, a także poprawki błędów, związane z ważności kodu HTML wpisane. Pomimo wielu funkcji dodanych w parser HTML kod filtrowania w nim odbywają się znacznie szybciej niż stary parser (w porównaniu z poprzednią wersją 11.1)8. Wszystkie wiadomości generowane w tekstach źródłowych HTML z DLE został przeniesiony na zgodność ze standardem HTML5 zamiast przestarzałych XHTML.9. Dodano całkowicie nowy system przechowywania haseł użytkowników w bazie danych MySQL. Wcześniejsze algorytmy hashe MD5 używane do przechowywania haseł, które stały się nieaktualne dość szybko pozwalają odebrać oryginalne hasło, jeśli atakujący uzyskali dostęp do mieszania hasła. Nowy system przechowywania haseł używa algorytmu CRYPT_BLOWFISH do mieszania hasła, jest w chwili bardzo kryptograficznie silnego algorytmu. Ta innowacja jest przeznaczony przede wszystkim do ochrony oryginalnego hasła użytkowników.
10. Z względu na nowy system przechowywania haseł użytkownicy mający połączone konto z portalem społecznościowym zachowają swoje stare hasła do logowania się w witrynie.
11. Dodano możliwość bardziej uproszczonego wstawiania filmów flash i odtwarzacza flash. Teraz skrypt automatycznie umieszcza Flash w najbezpieczniejszą formę, zamiast usuwania go z tekstu wiadomości. Mimo, że technologia Flash jest przestarzała, wiele stron internetowych, nadal z niej korzysta.

12. Dodano możliwość odzyskania zapomnianego hasła na stronie logowania bezpośrednio w skrypcie panelu sterowania. Został zmieniony algorytm odzyskania hasła. Teraz wszystkie grupy mające dostęp do Panelu Administracyjnego mają ZAKAZANE przywracanie hasła z strony internetowej. Użytkownik, który zapomniał swoje hasło i należy do grupy, która ma dostęp do PA może je przywrócić bezpośrednio z Panelu Administracyjnego, zakładając że taki użytkownik zna link do PA. Takie zabezpieczenie jest w celach bezpieczeństwa w przypadku włamania na konto. Tego zabezpieczenia nie da się wyłączyć gdyż jest to już zmienione w skrypcie.

13. W przypadku masowej wysyłki listów i wiadomości w panelu administracyjnym dodano możliwość wybrania zakresu dat rejestracji użytkownika, któremu zostanie wysłana list. W ten sposób można bardziej elastycznie wybrać grupę docelową dla swojej wiadomości.
14. W przypadku masowej wysyłki listów i wiadomości w panelu administracyjnym dodano możliwość, aby wybrać ostatnią datę wizyty użytkowników witryny, do których zostanie wysłany list. W ten sposób można bardziej elastycznie wybrać grupę docelową dla swojej wiadomości.

15. Podczas tworzenia niestandardowych pól do publikacji, dodano możliwość dodawania wskazówek tekstowych, które będą widoczne dla użytkowników podczas dodawania wiadomości. W ten sposób można ustawić instrukcje dla użytkowników, co trzeba wypełnić w tych polach.

16. Teraz można określić, które grupy użytkowników mogą korzystać z niektórych dodatkowych pól podczas tworzenia artykułu. To pozwala na Zarządzanie polami nie tylko pod względem kategorii, ale również pod względem grup użytkowników.

17. Teraz można ustawić, które grupy użytkowników mogą zobaczyć niektóre dodatkowe pola w opublikowanych artykułach, podczas tworzenia artykułu. To upraszcza proces układu znaczników, jeśli niektóre grupy są odrzucane, aby zobaczyć pewne dodatkowe pola. Może być łatwo włączone i wyłączone w Panelu sterowania.

18. Teraz można określić opisy dla wersji małego obrazu za pomocą edytora FroalaEditor WYSIWYG. Aby ustawić opis musisz napisać tekst alternatywnego opisu obrazu, klikając odpowiedni przycisk na obrazie. Opisane informacje będą wyświetlane, kiedy zwiększymy miniaturkę do oryginalnych rozmiarów.
Oraz wiele więcej. Wszystkie nowości możecie przeczytać na oficjalnej stronie DLE-News.ru
-------------------------------------------------------------------------------------
- Tak jak zawsze w mojej wersji była lekka zmianka w plikach od tagu [code*] by można było swój styl wpisywać tak teraz tej zmiany nie ma. 
- Szablonów nie tłumaczyłem gdyż uznałem to za zbędne.
- Ogromne podziękowania dla FilesDark.com za pomoc przy tłumaczeniu.
- Tłumaczenie jest w 100% poprawne i nie brane z translatorów więc wcześniejsze tłumaczenie zostało poprawione.
-------------------------------------------------------------------------------------
Pliki do Pobrania:
UTF-8
Aby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

ISO-8859-2
Aby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Hasło do rozpakowania:

Aby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!Ważna poprawka tłumaczenia wersji UTF-8
Poprawka dotyczy plików językowych oraz edytora Froala, przez nieuwagę przypadkowo zostały pominięte ważne elementy w tłumaczeniu!
Aby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reklamy
Komentarzy 8
hatech
Takie pytanko mam pobrałem twoja wersje lecz po dodaniu dodatkowych pol nie moge wstawic obrazka w danym miejscu

w poprzednich wersjach jak sie dodało img src=[xfvalue_foto] alt="{title}" to działało a tutaj lipa mozesz cos poradzic ?
Dj_AlexN
sprawdziłem to na testowej stronie i wszystko działa jak należy

link do strony testowej:
Aby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!


Jeśli nie działa to daj odcinek kodu jaki masz do tego dodatkowego pola.

Jednocześnie proszę o stworzenie odpowiedniego tematu na forum aby nie spamować w artykule
daniels1186
A które kodowanie jest lepsze dla j. polskiego?

Dj_AlexN
UTF-8 lecz stare strony na starszej wersji DLE są na kodowaniu ISO-8859-2 a nie jest łatwo zmienić kodowania całej bazy z ISO na UTF
daniels1186
A kiedy będzie dostępny dle ISO-8859-2 bo jak na utf 8 tłumaczę szablon to nie wyświetla polskich znaków tylko znaki zapytania. Lub jak zmienić kodowanie szablonu?
Dj_AlexN
Nie wiem kiedy zrobię kodowanie ISO bo na razie zajmuję się modułami, szablonami i zleceniami. Najpierw to musisz sprawdzić kodowanie bazy danych, oraz kodowanie plików DLE bo skoro masz znaki zapytania zamiast polskich znaków to założę się że są różne kodowania na stronie 

Przy okazji aby nie robić tutaj spamu proszę o zrobienie odpowiedniego tematu na Forum!
Veni
Tylko że brak przy zaznaczaniu paru art, opcji usuń.
Każdy post trzeba indywidualnie usuwać.
Troche więc lipa z tym.
Dj_AlexN
Veni,
No tutaj akurat to wina leży po stronie twurców i nic na to się nie poradzi a zakładam że te funkcje są bardziej skomplikowane niż w starszych wersjach więc dodać też nie będzie łatwo 
Nick:*
E-Mail:


Adaptacja szablonu DLE 13.0 do 13.1

Informacje
Użytkownicy Online
Wszystkich Online: 2
Gości: 0
Zarejestrowani: Qrak_pl
Roboty: crawl Bot

Ostatnio Online: Qrak_pl, Dj_AlexN, zevuun, Mietek, log000, jaxxx, vampirowaty, terenia1982, dave666, sandrogomez, martinlemmy, bbb, anakon, demek1987, Ogrish, Veni, witkacy, bayon1122, Dominika3, hatech

Reklamy

Witamy na Dj_AlexN Graphic

Aby zostać pełnym użytkownikiem naszego portalu, musisz się zarejestrować.
Zarejestruj się
Stwórz własne konto!

Pełna rejestracja
Autoryzacja
Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj Się!

Zaloguj się do serwisu