• Zadzwoń do mnie
    (+48) 697-381-415

  • Godziny otwarcia
    Pn-Pt: 17:30-22:00

DataLife Engine 12.1 Press Release

Dj_AlexN 6-01-2018, 23:22 449 Informacje
2Drodzy użytkownicy!

Zakończono główny etap rozwoju wersji 12.1. Aktualnie wersja jest w fazie testów ale pragniemy zapoznać was z informacjami jakie będą czekać was w nowej wersji!

Zostały opracowane i wdrożone następujące zmiany:


1. Do modułu zarządzanie reklamami zostały wdrożone kategorie.
Teraz w tym module możesz tworzyć kategorie i umieszczać w nich swoje materiały reklamowe. Kategorie są wyświetlane jako obrazy folderów na samej górze, przed listą dodanych materiałów reklamowych. Możesz także tworzyć nieograniczoną liczbę podkategorii. Dzięki dużej liczbie materiałów reklamowych można je umieszczać w różnych kategoriach i podkategoriach w celu ułatwienia nawigacji.


2. Dodano możliwość uwzględnienia liczby wyświetleń materiałów reklamowych dodanych w panelu sterowania skryptu. Licznik wyświetleń uwzględnia tylko wyświetlenia rzeczywistych użytkowników, którzy odwiedzają witrynę za pomocą przeglądarki. Boty skanujące serwis nie są liczone. Konto widoków jest włączane bezpośrednio dla każdego banera, więc możesz liczyć wyświetlenia tylko dla niektórych z nich. Konto widoków jest włączane bezpośrednio dla każdego banera, więc możesz liczyć wyświetlenia tylko dla niektórych z nich. 


3. Banery wyświetlają limit czasu na podstawie liczby wyświetleń w panelu administracyjnym. To pozwala na automatyczne wyłączenie wyświetlania banerów po osiągnięciu określonej liczby wyświetleń.

4. Licznik wyświetleń materiałów reklamowych jest dodany do panelu sterowania silnika. DataLife Engine automatycznie przechwytuje znaczniki HTML opublikowane za pomocą znaczników <а href = "..."> i automatycznie zlicza kliknięcia. Każda specjalna rejestracja tych linków nie jest wymagana, mogą prowadzić do potrzebnych adresów. Możesz także określić, czy chcesz liczyć wszystkie kliknięcia linku, czy tylko kliknięcia od unikalnych użytkowników.

5. Banery wyświetlają limit czasu na podstawie liczby kliknięć w panelu administracyjnym. Umożliwia automatyczne wyłączenie wyświetlania banerów po osiągnięciu określonej liczby kliknięć.


6. Liczniki wyświetleń i kliknięć każdego banera można zresetować w panelu administracyjnym.

<link rel="canonical" href="https://dle-news.com/pressrelease/26-datalife-engine-v121-press-release.html">

7. Dodano użycie linków kanonicznych na stronach kodowych dla wszystkich stron witryny, w tym nawigacji według sekcji, przeglądania pełnych wiadomości itp. Ta funkcja pozwala na zwiększenie optymalizacji SEO witryn, a także pozwala uniknąć duplikowania stron w przypadku, gdy nieprawidłowe linki do Twojej witryny są publikowane w Internecie lub z jakiegoś powodu musisz wyłączyć kontrolę nad nieprawidłowymi systemami CNC.


8. W ustawieniach kategorii panelu sterowania można ustawić dla każdej kategorii, czy domyślnie dozwolone jest publikowanie artykułów z tej kategorii na stronie głównej witryny. Jeśli ją włączysz, odpowiednie pole zostanie zaznaczone podczas dodawania lub edycji artykułu. Jeśli kategoria nie może zostać opublikowana na stronie głównej, pole to nie będzie zaznaczone po dodaniu lub edycji artykułu.

9. W ustawieniach kategorii panelu sterowania można ustawić dla każdej kategorii domyślne zezwolenie na publikowanie komentarzy do artykułów z tej kategorii. Jeśli ją włączysz, odpowiednie pole zostanie zaznaczone podczas dodawania lub edycji artykułu. Jeśli komentarze nie są dozwolone w danej kategorii, pole to nie będzie zaznaczone po dodaniu lub edycji artykułu.

10. W ustawieniach kategorii panelu sterowania można ustawić dla każdej kategorii, czy dozwolone jest domyślne ocenianie artykułów z tej kategorii. Jeśli ją włączysz, odpowiednie pole zostanie zaznaczone podczas dodawania lub edycji artykułu. Jeśli ocena nie jest dozwolona dla kategorii, pole to nie będzie zaznaczone po dodaniu lub edycji artykułu.11. Automatyczna ochrona witryny przed osadzaniem w elementach iframe na innych stronach internetowych jest dodana w sekcji ustawień bezpieczeństwa panelu sterowania. Jeśli ją włączysz, witryna zostanie automatycznie wyświetlona, jeśli jest osadzona w elemencie iframe innej witryny. W ten sposób możesz chronić swoją stronę przed takimi atakami, jak kliknięcie.


12. Możliwości modułu Meta Tags zostały rozszerzone. Ten moduł został przemieniony na "Tytuły, opisy, metatagi". Teraz w tym module możesz ustawić nie tylko znaczniki meta dla stron, ale także osobny tytuł i opis strony, które następnie mogą być wyświetlane w dowolnym miejscu szablonu. Dodano nowe globalne znaczniki szablonów: {page-title} - wyświetla tytuł strony, {page-description} - wyświetla opis strony. Możesz użyć znaczników BB i HTML w opisie strony. Dzięki temu modułowi możesz na przykład tworzyć i wyświetlać tytuły i opisy dla chmury tagów dla każdego oddzielnego tagu.   

13. Dodano nowe globalne znaczniki szablonów  [page-title] tekst [/page-title], które wyświetlają załączony tekst, jeśli tytuł strony został określony w "Nagłówkach, opisach, metatagach" dla oglądanej strony. Dodano także znaczniki [not-page-title] tekst [/not-page-title] z przeciwnym skutkiem. Załączony tekst jest wyświetlany, jeśli tytuł oglądanej strony nie został określony. Dodano również podobne znaczniki do opisu: [page-description] tekst [/page-description], które wyprowadzają załączony tekst, jeśli opis strony został określony w "Nagłówkach, opisach, metatagach" dla oglądanej strony Dodano także znaczniki [not-page-title] tekst [/not-page-title] z przeciwnym skutkiem. Załączony tekst jest wyświetlany, jeśli opis oglądanej strony nie został określony.

14. Znaczniki [not-active] tekst [/not-active] są dodawane dla szablonu menu kategorii (categorymenu.tpl). Załączony tekst jest wyświetlany, jeśli oglądana kategoria lub artykuł nie należy do kategorii menu. Ten znacznik może znajdować się tylko wewnątrz znaczników [item] [/ item] i jest używany, na przykład, do wysyłania niektórych informacji (na przykład linków) tylko dla nieaktywnych kategorii menu.

15. Możliwości wyświetlania publikacji w oparciu o wartości dodatkowych pól w artykułach są rozszerzane. Link http://twoja-strona/xfsearch/nazwa pola/wartość pola/, jak poprzednio, wyświetla artykuły zawierające określoną wartość w określonym polu, jeśli pole "Użyj jako odsyłacza" jest zaznaczone. Link http://twoja-strona/xfsearch/wartość pola/ wyświetla artykuły zawierające określoną wartość we wszystkich dodatkowych polach. Link http://twoja strona/xfsearch/nazwa pola/ wyświetla artykuły, w których określone pole jest wypełnione.


16. Aby wydrukować strony bez zawartości, teraz możesz włączyć nową opcję w ustawieniach silnika, aby przypisać oddzielną stronę o nazwie 404.html w katalogu głównym twojej witryny. Jeśli ta opcja jest włączona, zamiast standardowego komunikatu systemowego "Niestety ta strona jest niedostępna, prawdopodobnie jej adres został zmieniony lub strona została usunięta.", Możesz wyświetlić specjalną, odpowiednio zaprojektowaną stronę. Ta funkcja jest przydatna dla webmasterów, którzy chcą stworzyć oddzielny projekt stron 404 swoich stron internetowych.17. Teraz w ustawieniach silnika możesz przypisać nagłówek HTTP, gdzie można uzyskać adresy IP użytkowników. Ta funkcja przydaje się w przypadku stron internetowych, które korzystają z różnych zewnętrznych serwerów proxy, i nie ma możliwości odpowiedniej rekonfiguracji serwera, aby uzyskać poprawne prawdziwe adresy IP odwiedzających. Na przykład przydatne przy korzystaniu z usług takich jak cloudflare w celu ochrony przed atakami DDoS, mając normalny plan hostingu bez dostępu do ustawień serwera. Teraz możesz ustawić ścieżkę dostępu do adresów IP użytkowników w ustawieniach silnika w Panelu administracyjnym.

18. Po usunięciu kategorii w panelu sterowania silnika można teraz wybrać sposób postępowania z artykułami znajdującymi się w tej kategorii. Możesz: "Usuń tę kategorię z artykułów", "Zastąp kategorię inną kategorią lub kategoriami" i "Usuń wszystkie artykuły z tej kategorii". Jeśli usuniesz lub zastąpisz kategorię artykułu, tylko kategoria zostanie usunięta lub zastąpiona. Jeśli na przykład Twój artykuł znajduje się w kategoriach "Świat", "Wiadomości", "Popularny" i usuwasz kategorię "W świecie", to w przypadku artykułów w tej kategorii tylko kategoria "Świat" zostanie usunięta lub zastąpiona, wszystkie inne kategorie tych artykułów pozostaną takie, jakie są. 


19. Dodano nowy typ dodatkowych pól dla artykułów: "Czysty HTML i JS". DataLife Engine nie będzie ingerował w tekst napisany w tym polu, nie będzie filtrował kodu HTML i dopuszcza czysty kod jаvascript. To pole jest przydatne, gdy musisz użyć jakiegoś kodu w artykułach, których nie musisz sprawdzać - na przykład niektóre odtwarzacze multimediów. Ostrzeżenie! Biorąc pod uwagę, że silnik nie będzie filtrował tekstu w tym polu, konieczne jest ustalenie ograniczeń - proszę określić grupy użytkowników, które mogą z niego korzystać. Nie zezwalaj na używanie go przez wszystkich użytkowników, ponieważ może to spowodować zagrożenie bezpieczeństwa.


20. W przypadku dodatkowych pól artykułu z zaznaczoną opcją "Użyj jako odsyłaczy" można określić ogranicznik dla odnośników. Możesz określić zarówno pojedyncze znaki, jak i kod HTML jako ogranicznik. Poprzednio jako separator używano przecinka, teraz możesz określić niestandardowe ograniczniki dla każdego pola, co pozwala utworzyć niepowtarzalny wygląd dla każdego pola w szablonie.

21. Technologia Yandex Turbo jest teraz obsługiwana dla normalnych kanałów RSS bez włączania kanału RSS, takiego jak "Wiadomości Yandex" w ustawieniach typu kanału RSS. W tym celu dodano pełne wyświetlanie artykułu przy użyciu znacznika {full-story} dla dowolnego typu kanału RSS. Również standardowy szablon /templates/rss.xml jest aktualizowany, co pokazuje, jak powinien wyglądać szablon z pełną obsługą "Yandex Turbo". Dostosowanie szablonu RSS dla technologii "Yandex Zen" jest również obsługiwane w ten sam sposób.

22. Teraz możesz odpowiadać na komentarze podczas przeglądania najnowszych komentarzy w witrynie, jeśli w ustawieniach silnika włączone są zagnieżdżone komentarze. Pozwala szybko reagować na nadchodzące komentarze bez otwierania każdego artykułu.

23. Szybkość ładowania strony przeglądarki zostaje przyspieszona, a ładowanie jest ulepszone, ponieważ niektóre z ciężkich skryptów zostały przeniesione do odroczonego obciążenia, niezależnego od obciążenia strony. Te skrypty są jednocześnie ładowane do przeglądarki wraz z renderowaniem strony i są uruchamiane dopiero po przygotowaniu strony w przeglądarce. To wizualnie zwiększa szybkość ładowania strony.

24. Teraz niezarejestrowani użytkownicy strony mogą wysyłać skargi do Administracji w sprawie artykułów i komentarzy. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogli to zrobić wcześniej.

25. Teraz możesz używać znaczników shema.org do wyświetlania oceny typu "Ocena". Ten znacznik umożliwia wyświetlanie oceny artykułu zarówno w pełnych artykułach, jak i w wynikach wyszukiwania Google.

26. Teraz orientacja przesłanych zdjęć jest określana automatycznie na podstawie metadanych zawartych w plikach graficznych. Jeśli oryginalne zdjęcie zostało odwrócone, silnik automatycznie skoryguje pozycję po przesłaniu. Eliminuje to konieczność ręcznego edytowania obrazów, jeśli kamera została obrócona podczas fotografowania.

27. Teraz jest automatyczne powiadomienie administracji witryny o nowym artykule, który oczekuje moderacji (jeśli jest włączony w ustawieniach silnika), jeśli artykuł został dodany z panelu sterowania silnika. Wcześniej powiadomienie zostało wysłane tylko wtedy, gdy artykuł został dodany bezpośrednio ze strony internetowej.

28. Jeśli użytkownik edytuje poprzednio opublikowany artykuł w panelu sterowania, ale grupa użytkowników, w której się znajduje, nie może publikować bez moderowania lub może publikować nie we wszystkich kategoriach, wówczas odpowiednie powiadomienie e-mail zostanie również wysłane do administracji strony informując, że artykuł czeka na moderację.

29. Praca modułu Breadcrumbs ulega zmianie. Jeśli artykuły są wyświetlane z pewnej kategorii, to w tej kategorii odniesienia do niego będą wyświetlane jako zwykły tekst, a nie linki. Linki będą wyświetlane tylko dla kategorii o wyższej hierarchii. Odnośniki będą wyświetlane jako łącza, jeśli użytkownik przejdzie dalej przez nawigację po stronach w tej kategorii. Ta funkcja pozwala unikać odwołań cyklicznych.


30. Dodano dwa nowe zastępcze obszary dla modułu wzajemnego odniesienia w panelu sterowania. Możesz określić zastępczy tylko na stronach statycznych i ustawić zastępstwo na stronach statycznych, artykułach i komentarzach.


31. W module "Szukaj i zamienianie" w panelu sterowania masowa wymiana tekstu jest teraz dostępna w ankietach dla publikacji i sondaży na stronie internetowej.


32. Teraz możesz usunąć wszystkie artykuły, które są tworzone przez konkretnego użytkownika i czekają na moderację. Aby to zrobić, w sekcji zarządzania użytkownikami kliknij liczbę jego artykułów i wybierz odpowiedni element menu.

33. Teraz możesz usunąć wszystkie komentarze, które są napisane przez konkretnego użytkownika i czekają na moderację. Aby to zrobić, w sekcji zarządzania użytkownikami kliknij liczbę swoich komentarzy i wybierz odpowiedni element menu.


34. Sformatowane dane wyjściowe z różnych liczników (dla widoków, publikacji, komentarzy) są dodane w panelu administracyjnym silnika. Dane wyjściowe tych liczników są teraz sformatowane za pomocą setek, tysięcy, milionów itd. Oddzielonych spacjami, aby zapewnić lepszą reprezentację wizualną i postrzeganie tych liczb.

35. Nowe znaczniki [catlist=id1, id2....] [/catlist] są obsługiwane do wyświetlania komentarzy i dodawania szablonów komentarzy (addcomments.tpl i comments.tpl), które wyświetlają załączony tekst, jeśli artykuł należy do podanych kategorii , a także znaczniki: [notcatlist=id1, id2....] tekst [/not-catlist] - które wyświetlają zamknięty tekst, jeśli artykuł NIE jest określony w kategorii. Możesz określić inny wygląd wyświetlania komentarzy i dodawać komentarze dla artykułów z różnych kategorii.

36. Teraz odmiany wyrazów są obsługiwane dla znacznika displayowego lub liczby głosów dla oceny artykułu. Możesz na przykład użyć {vote-num} [declination = {vote-num}] review || s [/ declination]. Poprzednio ten tag nie był dostępny, ponieważ zawiera kod HTML, a nie tylko liczbę.

37. Jeśli w ustawieniach silnika ustawiony jest protokół HTTPS na całej stronie internetowej, pliki cookie przeglądarki będą również wysyłane do serwera tylko za pośrednictwem protokołu HTTPS i będą automatycznie blokowane, jeśli używany jest protokół HTTP.

38. Dodano kontrolę nad nieprawidłowymi przyjaznymi dla użytkownika adresami URL stron statycznych, których tekst artykułu jest podzielony na kilka stron. Jeśli podany zostanie nieprawidłowy numer strony, automatyczne przekierowanie 301 zostanie wykonane na adres początkowy tej strony.

39. W przypadku importu artykułów RSS, obsługiwany jest import obrazów ze znacznika obudowy zawierającego obraz artykułu. Jeśli krótki opis w strumieniu RSS jest po prostu tekstem, a obraz jest podany w nim jako osobny znacznik, to obraz zostanie dodany na samym początku krótkiego artykułu podczas importu.

40. Przekierowanie jest obsługiwane dla pełnych artykułów podczas korzystania z importu artykułów RSS. Jeśli link z kanału RSS jest przekierowaniem do pełnego tekstu artykułu na stronie źródłowej, DataLife Engine automatycznie zastosuje to przekierowanie i pobierze treść ze źródła. Sprawia, że import pełnego tekstu jest lepszy niż wcześniej.

41. Wprowadzono zmiany w pracy tagów [comments] [/comments] i [not-comments] [/not-comments]. Jeśli komentarze są zabronione dla konkretnego artykułu, te tagi będą również ukrywać ich zawartość.

42. Jeśli wolno zostawić komentarze, ale pojedynczy użytkownik lub grupa użytkowników nie może publikować komentarzy zgodnie z ustawieniami, to odpowiednie powiadomienie będzie wyświetlane na końcu wszystkich komentarzy, ale w określonym miejscu dodania komentarza formularz z tagiem {addcomments} zdefiniowanym w szablonie przez ciebie, co pozwala ci określić lokalizację tej wiadomości.

43. Adresy e-mail użytkowników są automatycznie otrzymywane teraz podczas autoryzowania korzystania z serwisu społecznościowego Odnoklassniki, jeśli aplikacja otrzymała odpowiednie uprawnienia od Odnoklassniki. Domyślnie Odnoklassniki nie dają prawa do otrzymywania adresów e-mail, a także w celu uzyskania dostępu do tej sieci społecznościowej, aby uzyskać pozwolenie na otrzymywanie adresów e-mail. Jeśli uprawnienie zostanie odebrane, DLE automatycznie również zaimportuje adres e-mail.

44. System do obliczania współczynników kształtu obrazu jest lepszy w przypadku tworzenia małych kopii. Pozwala uzyskać bardziej poprawną małą kopię o lepszej jakości.

45. System wyszukiwania artykułów z włączonym prostym typem wyszukiwania w ustawieniach wyszukiwarki. Nowy algorytm pozwala na dokładniejsze i trafniejsze znajdowanie artykułów.

46. Kontrolowanie zduplikowanych stron poprawia się podczas przeglądania najnowszych komentarzy.

47. Przetwarzanie jest zoptymalizowane pod kątem dodatkowych pól artykułów podczas wyświetlania ich krótkich opisów, a także po włączeniu modułu wyjściowego popularnych artykułów.

48. Edytory wizualne TinyMCE i Froala zostały zaktualizowane. Naprawiono szereg wykrytych błędów w tych edytorach.

49. Dodano obsługę wstawiania ukrytych znaczników tekstowych za pomocą odpowiedniego przycisku w edytorze dla edytora TinyMCE.

50. Podczas korzystania z edytora Flora do komentowania dodawane jest szybkie przesyłanie i wklejanie komentarza do komentarza. Możesz kliknąć ikonę wstawiania obrazu i wybrać plik do przesłania, lub po prostu przeciągnąć plik obrazu z komputera do pola edytora za pomocą myszy. Następnie obraz zostanie automatycznie przesłany i wstawiony w pozycji kursora w polu, w którym zwolniłeś mysz.

51. Wprowadzono kilka drobnych zmian w układzie panelu sterowania skryptu, aby wyeliminować niektóre błędy w układzie i poprawić interakcję z panelem sterowania.

52. Biblioteka wiadomości, a także biblioteka do określania urządzeń mobilnych są aktualizowane.

53. Rozwiązano problem polegający na tym, że znaczniki [comments] i [not-comments] nie były przetwarzane w podglądzie artykułu.

54. Rozwiązano problem polegający na tym, że znaczniki meta dla wideo i audio z sieci społecznościowych nie zostały utworzone prawidłowo, gdy wideo zostało opublikowane w dodatkowych polach i składało się z list odtwarzania oraz opisów plików wideo i audio.

55. Rozwiązano problem polegający na tym, gdy w pewnych okolicznościach i przy niektórych ustawieniach serwera podgląd artykułu może nie działać podczas dodawania artykułów z witryny.

56. Rozwiązano problem polegający na tym, że ładowanie dynamicznych komentarzy nie działało, jeśli jest włączone w ustawieniach wyszukiwarki, a znacznik {jsfiles} znajduje się na samym dole witryny.

57. Naprawiono problem polegający na tym, że wyświetlanie najnowszych komentarzy nie działało, jeśli niektóre kategorie nie były dozwolone dla określonej grupy użytkowników.

58. Naprawiono wcześniej zadeklarowane i znalezione małe błędy silnika.


Cóż mam nadzieję że tłumaczenie  jest dosyć zrozumiałe. Jeśli nie to przepraszam za to i postaram się osobiście spróbować wytłumaczyć o co chodzi.
Artykuł został w pełni przetłumaczony więc nie ma potrzeby wchodzić na stronę twórców.

Prace nad tłumaczeniem rozpoczną się co najmniej kilka dni od wydania wersji Finall Release.
Jeśli ktoś chciałby pomóc przy procesie tłumaczenia to proszę zgłaszać to na prywatnej wiadomości bądź na FanPage

Tym samym chciałbym aby do tego czasu zgłaszano mi wszelkie błędy w tłumaczeniu jakie do tej pory zaistniały!

Powiem wam że jak dla mnie wszystkie te zmiany są naprawdę duże i jak najbardziej potrzebne dla naszych witryn.
Zaraz po wydaniu oficjalnej wersji DLE wszelkie zlecenia zostają zawieszone na czas tłumaczeń więc chciałbym aby nie pisano do mnie z pytaniem kiedy będę miał czas i kiedy to zrobię.

Podobne Artykuły

DataLife Engine 12.0 Final Release Nulled PL by Dj_AlexN Graphic

Drodzy przyjaciele, Zakończono główną fazę rozwoju wersji 12.0, DLE daje bardzo wielkie

21.09.17 Wydania DLE
DataLife Engine 11.3 Press Release

Drodzy użytkownicy!Zakończono główny etap rozwoju wersji 11.3. Aktualnie wersja jest w fazie testów

05.04.17 Informacje
DataLife Engine 11.2 Press Release

 Drodzy użytkownicy!Zakończono główny etap rozwoju wersji 11.2. Aktualnie wersja jest w fazie

24.11.16 Wydania DLE

Komentarzy (2)

avatar
0
#1 Użytkownik Nie Aktywny pljedrzej
Będzie jakaś opcja aby z dle 12 przejść na nowsze ?
avatar
0
#2 Użytkownik Nie Aktywny Dj_AlexN
A o co chodzi dokładnie?
By przejść na nowe DLE to trzeba pobrać nową wersję, rozpakować, zawartość przesłać na serwer podmieniając wszystkie pliki a na końcu jeśli miało się jakieś moduły które ingerowały w kod systemowy takie jak forum to trzeba na nowo wprowadzić te zmiany ręcznie.


A nowa wersja DLE w języku polskim wyjdzie za kilka dni

Dodawanie Komentarza


Compyright © 2015- Dj_AlexN™ Graphic. Wszystkie Prawa Zastrzeżone!
Zamknij