• Zadzwoń do mnie
    (+48) 697-381-415

  • Godziny otwarcia
    Pn-Pt: 17:30-22:00

DataLife Engine 13.0 Press Release

Drodzy użytkownicy!
Zakończono główny etap rozwoju wersji 13.0. Aktualnie wersja jest w fazie testów ale pragniemy zapoznać was z informacjami jakie będą czekać was w nowej wersji!

Zostały opracowane i wdrożone następujące zmiany:1. Wsparcie dla kodowania Windows-1251 zostało przerwane. 
DataLife Engine całkowicie zmienia się tylko na kodowanie UTF-8. Środek ten wiąże się z koniecznością całkowitego ujednolicenia rozwoju skryptu, co skróci czas opracowywania i testowania nowych funkcji. Zatrzymanie obsługi kodowania Windows 1251 pozwoli nowoczesnym witrynom na implementację obsługi wszystkich postaci, na przykład emotikonów Emoji i wielu innych. Odrzucenie tego kodowania skróci czas i koszty związane z opracowaniem dodatkowych modułów przez niezależnych producentów modułów. Pojedyncze kodowanie pozwala ujednolicić wszystkie szablony, dzięki czemu nie ma potrzeby tworzenia kopii szablonów w różnych kodowaniach itp. Pozwoli to również przyspieszyć pracę trochę na stronie, ponieważ nie będzie potrzeby przeprowadzania dodatkowych konwersji i sprawdzania kodowania. Wszyscy użytkownicy, którzy używają kodowania Windows-1251 na swojej stronie, nie zostali zapomniani i będą mogli dokonać aktualizacji do nowej wersji. Po skopiowaniu plików skryptów z nowej wersji na serwer, DataLife Engine automatycznie rozpozna kodowanie Twojej strony i automatycznie dokona konwersji bazy danych i szablonów. W przypadku, gdy witryna ma bardzo dużą bazę danych, a zasoby interpretera PHP są ograniczone, zaleca się ręczne przetłumaczenie witryny na kodowanie UTF-8, a następnie rozpoczęcie aktualizacji skryptu lub wcześniejsze wykonanie aktualizacji na serwerze lokalnym.


2. Dodano nowy system automatycznej aktualizacji skryptu DataLife Engine. W porządku, drodzy przyjaciele, nie zrozumieliście źle, tak się stało, o co tak długo prosiliście i prawdopodobnie się nie spodziewaliście. Wersja 13.0 to najnowsza wersja, dla której będziesz aktualizowany ręcznie, postępując zgodnie z instrukcjami aktualizacji. Dla wszystkich przyszłych wersji skryptu, będzie można zaktualizować całkowicie automatycznie, bezpośrednio do panelu administratora, za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Po wyjściu z przyszłych wersji skryptu nie musisz już uczyć się instrukcji aktualizacji, możesz zaktualizować skrypt bezpośrednio w panelu administratora, a DataLife Engine zrobi wszystko za Ciebie automatycznie, co z pewnością skróci czas aktualizacji, a także zminimalizuje możliwe błędy podczas aktualizacji. Powiemy ci trochę więcej o tym, jak automatyczna aktualizacja skryptu będzie działać dla następujących wersji:

Po wypuszczeniu nowej wersji będziesz mógł kliknąć przycisk "Sprawdź aktualizacje" w panelu administracyjnym, a jeśli dostępna jest nowa wersja skryptu, zostaniesz poproszony o zaktualizowanie skryptu w swojej witrynie w odpowiedniej sekcji w panelu administracyjnym. Gdzie musisz wpisać swój klucz licencyjny z licencji dla tej strony.

Po wprowadzeniu klucza i sprawdzeniu go na serwerze, DataLife Engine sprawdzi także serwer pod kątem gotowości do aktualizacji. Sprawdza, czy istnieją prawa dostępu do plików, czy może je zastąpić, czy nie. Jeśli nie ma takich uprawnień, poprosi o dostęp do serwera FTP lub SFTP, który może zastąpić pliki. Dostęp przez FTP jest wymagany tylko w razie potrzeby, jeśli sam skrypt nie ma uprawnień do nadpisywania plików, a jeśli nie jest wymagany, to nie będzie również wymagany. Wszystkie żądane dostępy nie będą przechowywane na serwerze, ze względów bezpieczeństwa, po tym, jak nie będą już potrzebne, zostaną automatycznie zniszczone.

W przeciwnym razie nie da się w ogóle uzyskać dostępu do silnika. W takim przypadku musisz pobrać pliki z archiwum na serwer za pośrednictwem FTP.

Po sprawdzeniu DataLife Engine automatycznie pobiera nową wersję, rozpakowuje i instaluje ją w Twojej witrynie.

Po zakończeniu procesu DLE informuje o tym. Podczas rozpakowywania nowej wersji archiwum, aktualizacji bazy danych i wykonywania innych czynności, silnik automatycznie rejestruje wszystkie działania. Pomimo faktu, że proces ma tak długi opis, prawie większość użytkowników musi wprowadzić klucz licencyjny.

Na koniec chcemy uczynić ważne wyjaśnienie dla tych, którzy używają silnika przez długi czas i często je aktualizują. W tej wersji system aktualizacji silnika został zmieniony - stał się prostszy, ale nieco inny, dlatego przed zaktualizowaniem do wersji 13.0 przeczytaj uważnie instrukcję aktualizacji. Na przykład nie trzeba już uruchamiać skryptu aktualizacji bazy danych. Po prostu logujesz się do panelu administracyjnego jako administrator, a silnik automatycznie rozpocznie aktualizację bazy danych i inne niezbędne działania.
3. Dodano nowy system do instalowania wtyczek i zarządzania nimi. Ten system wtyczek pozwala modyfikować dowolną część silnika według własnego uznania. Instalacja i aktualizacja wtyczek wymaga zaledwie jednego kliknięcia w Panelu sterowania silnika DataLife. Jeśli wtyczka została opracowana dla tego nowego systemu, użytkownicy nie muszą już czytać instrukcji, edytować niczego w plikach wyszukiwarki itp. Wystarczy przesłać wtyczkę do panelu administracyjnego. To bardzo duży moduł o bardzo dużych i różnych możliwościach,

Nowy system wtyczek jest zbudowany przy użyciu technologii wirtualnego systemu plików. Opisujesz w wtyczce, który plik i jakie działania należy wykonać, na podstawie tych informacji, DataLife Engine utworzy wirtualne kopie tych plików, z wszystkimi niezbędnymi zmianami i modyfikacjami, i będzie działać z utworzonymi wirtualnymi kopiami bez wpływu na oryginalne pliki. W tym przypadku można opisać zmiany w prawie wszystkich plikach, z wyjątkiem kilku podstawowych plików, na przykład plików root, ale nie mają one żadnej innej funkcjonalności niż łączenie innych plików. Funkcjonalność plików odpowiedzialnych za funkcje AJAX można zmienić, w tym celu zostały one całkowicie przepisane do pracy za pomocą kontrolera. Jakie są tego zalety? Po pierwsze oryginalne pliki zawsze pozostają niezmienione, więc wtyczki można łatwo zmieniać, usuwać, aktualizować itp. Po drugie, ten system wykorzystuje najmniejsze możliwe obciążenie dla witryn jako całości, ponieważ wirtualne kopie plików są tworzone tylko raz, w czasie instalacji lub aktualizacji wtyczek, po czym DataLife Engine pracuje z tymi zmodyfikowanymi plikami jak ze zwykłymi plikami macierzystymi i nie ma kosztów pamięci dla punktów wywołania, przechowywania i kontroli informacji o tym, gdzie i jaka funkcjonalność konieczna jest zmiana i tak dalej. Obciążenie serwera zwiększy się tylko o ładunek, który przyniesie wtyczka, a system zarządzania wtyczką nie spowoduje żadnego dodatkowego obciążenia. Po trzecie, nie ma problemów bezpośrednio z aktualizacją skryptu, skrypt można aktualizować do nowych wersji, a wtyczki są automatycznie stosowane do nowych wersji. W takim przypadku różne wtyczki mogą modyfikować ten sam plik bez powodowania konfliktów, pod warunkiem oczywiście, że różne wtyczki nie wykonują bezpośrednio przeciwnych akcji. 


W samym module zarządzania wtyczką można utworzyć wtyczkę bezpośrednio w panelu sterowania lub pobrać wtyczkę. Rozważ dodanie nowej wtyczki bezpośrednio do panelu sterowania:

Na pierwszej karcie podajesz ogólne dane o wtyczce - jej nazwę, krótki opis. Aby wygodnie odróżnić inne wtyczki, możesz ustawić ikonę, która będzie wyświetlana na liście wtyczek. Podajesz także wersję wtyczki i kompatybilną wersję DataLife Engine.

Na następnej karcie określasz akcje na plikach do wykonania. Możesz wykonywać akcje na jednym lub więcej plików i przypisać jedną lub więcej akcji do wykonania dla każdego pliku. W plikach można wykonać kilka akcji:

1. Znajdź i zamień kod.
2. Znajdź i dodaj kod powyżej.
3. Znajdź i dodaj kod poniżej.
4. Całkowicie zastąp zawartość pliku.
5. Utwórz nowy plik wirtualny, który nie istnieje w oryginalnym środowisku DLE.


W dowolnym momencie możesz dodawać lub usuwać pliki, zmieniać lub usuwać akcje na plikach. Dla wygody percepcji i edycji cały kod jest podświetlony, a pola mogą być dynamicznie rozciągane.


Na następnej karcie możesz dodać akcje do bazy danych MySQL, która wtyczka powinna działać w określonych sytuacjach. Możesz określić listę zapytań MySQL, które muszą być zainstalowane na wtyczce, aktualizacji wtyczki, na jej wyłączanie lub włączanie oraz po jej odinstalowaniu. Dla każdej akcji można określić pojedyncze zapytanie lub listę kilku zapytań do bazy danych.

W przypadku zainstalowanej wtyczki możesz wykonać następujące czynności: Możesz wyłączyć. Pozostaje na stronie, ale jest całkowicie ignorowany przez silnik. Możesz go zaktualizować, jeśli pojawi się nowa wersja. Pobierz wtyczkę na swój komputer, aby zainstalować ją na innej stronie. Sam plik jest pobierany w formacie XML, a ten plik zawiera opis wszystkich działań. W rzeczywistości wtyczka jest plikiem XML, który można zainstalować w panelu administracyjnym.

Rozważmy instalację wtyczki. Możesz pobrać i zainstalować dowolną wtyczkę na swojej stronie. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku można pobrać wtyczkę XML lub archiwum ZIP z wtyczką. Pozwala to na tworzenie bardzo złożonych wtyczek zawierających dużą liczbę dodatkowych plików, zarówno graficznych, jak i PHP. Na przykład, jeśli nie znasz wszystkich akcji bezpośrednio w samej wtyczce, możesz utworzyć dodatkowe pliki i spakować je do archiwum. Ważne jest, aby wiedzieć, że te pliki nie są zawarte w zestawie dystrybucyjnym, ale tylko dodatkowe pliki. Jeśli w zestawie dystrybucyjnym znajdują się pliki, zostanie zablokowany. Modyfikacja standardowych plików może być opisana w samej wtyczce. Wtyczka XML powinna znajdować się w katalogu głównym twojego archiwum.
Jeśli prześlesz wtyczkę, archiwum i DataLife Engine nie będą miały dostępu do twojego archiwum. Jeśli nie jest wymagany dostęp, wszystko zostanie automatycznie skopiowane. Pamiętaj, że te dostępy nie będą przechowywane. Zostaną one automatycznie usunięte.

Nowy system zarządzania wtyczkami ma również zintegrowany system rejestrowania błędów wtyczki. Jeśli nie można wykonać niektórych czynności na plikach lub wystąpią błędy, można je łatwo zobaczyć i naprawić. Jest to bardzo przydatne, jeśli Twoja wtyczka nie jest zgodna z następną wersją DLE. Szybko to zobaczysz i łatwo dostosujesz wtyczkę.


Podsumowując, należy pamiętać, że stary system wtyczek, który wymaga połączenia z szablonami za pomocą znacznika {include ...}, nie zniknął i będzie nadal działać.
4. Teraz możesz włączyć lub wyłączyć system wtyczek. Jeśli nie używasz tego systemu, możesz wyłączyć go w silniku. 
5. Teraz możesz konwertować bazę danych automatycznie z panelu administracyjnego na witryny, w których kodowanie utf8 jest używane do bazy danych, a nie kodowanie czterobajtowe utf8mb4. Te kodowania są w pełni kompatybilne, ale konwersja Twojej witryny na utf8mb4 zapewni pełną obsługę wszystkich znaków, np. Emoji, symbole muzyczne i wiele innych.


6. Teraz możesz wyświetlać linki do poprzednich i następnych artykułów. Aby wyświetlić łącze do następnego artykułu w pełnym szablonie artykułu, możesz użyć następujących tagów: [next-url] Text [/next-url] które wykazują załączony tekst, jeśli istnieje następny artykuł.{next-url} wyświetla adres URL następnego artykułu. Aby wyświetlić łącze do poprzedniego artykułu w pełnym szablonie artykułu: [prev-url] Text [/prev-url] który jest wyświetlany na stronie. {prev-url} wyświetla adres URL poprzedniego artykułu. Podczas wyświetlania następującego i poprzedniego artykułu. Wyświetlane są tylko artykuły z tej samej kategorii, a jeśli artykuł należy do kilku kategorii jednocześnie, uwzględniane są wszystkie kategorie tego artykułu. Następne i poprzednie artykuły oparte są na publikacji artykułu. Zwróć uwagę, że ta funkcja tworzy dodatkowe zapytania do bazy danych w celu pobrania informacji. Informacje o następnym i poprzednim artykule są buforowane zgodnie z ustawieniami silnika. Ta funkcja jest automatycznie włączana, jeśli używasz znaczników łącza w szablonie, a jeśli w szablonie nie ma żadnych łączy, nie są wykonywane zapytania do bazy danych. Dlatego nie trzeba włączać ani wyłączać go ręcznie. 

7. Tag {news-id} otrzymał globalne wsparcie we wszystkich szablonach. Dlatego podczas przeglądania całego artykułu możesz użyć niestandardowych tagów displayowych z tym tagiem jako parametrem, na przykład, {custom idexclude="{news-id}"}. Nie Wyświetli aktualnie oglądanego artykułu. Pozwala nie wyświetlać linku do artykułu. Jeśli nie znajdujesz się na pełnej stronie artykułu, ten ekran może być używany tylko w szablonach wyświetlania krótkich artykułów. Nie działa w innych szablonach i jest ignorowany. Dlatego nie zapomnij użyć tagów [available=showfull] twój kod [/available], aby wyświetlić ten tag tylko na pełnej stronie artykułu.

8. Teraz w sekcji zarządzania użytkownikami panelu administracyjnego możesz wyszukiwać użytkowników, którym nie wolno zamieszczać artykułów ani komentarzy.
9. Użytkownicy wersji demonstracyjnej. Jak wiecie, kod źródłowy wersji demonstracyjnej jest zamykany przez edycję. Dlatego po przesłaniu klucza licencyjnego będzie można automatycznie zastąpić pliki. Ten proces jest w pełni zautomatyzowany i można go uruchomić za pomocą jednego kliknięcia w panelu administracyjnym.

10. Teraz w zaawansowanych artykułach możesz wyszukiwać artykuły z głosowaniami i hasłami.

11. Wyszukiwanie w "Liniach akcji w Panelu administracyjnym" zostało częściowo poprawione. IP, ale także nazwa samej akcji. Na przykład w sekcji "usuń artykuł" zobaczysz całą listę. Działa dla każdej akcji.

12. Teraz możesz wybrać kategorie w module "Kreator optymalizacji" w panelu sterowania silnika, z którego chcesz usunąć nieaktualne artykuły. W ten sposób można filtrować i określać kategorie, w których nie trzeba usuwać starych artykułów.

13. W "Kreatorze optymalizacji" możesz zastosować następujące akcje: wyczyść wszystkie prywatne wiadomości lub wyczyść przeczytane wiadomości, aby pozostawić tylko nieprzeczytane wiadomości.


14. Teraz możesz pisać prywatne wiadomości przy użyciu technologii AJAX. Po kliknięciu linku do zapisu nowej wiadomości osobistej na karcie informacyjnej użytkownika lub podczas przeglądania jego profilu, pojawi się nowa wiadomość osobista w wyskakującym okienku i zostanie wysłana za pomocą żądania AJAX bez ponownego ładowania strony . Dzięki temu użytkownicy Twojej witryny mogą szybko wysyłać prywatne wiadomości.

15. Teraz podczas przeglądania całego artykułu możesz sformatować metatag og: description protokołu Open Graph. Ten metatag służy do prawidłowego wysyłania artykułów do sieci społecznościowych.
16. Teraz można od razu przejść do podglądu artykułu po zapisaniu go podczas dodawania lub edycji artykuł w panelu sterowania.

17. W edytorze BBCODES podczas przetwarzania tekstu wszystkie niezbędne spacje nierozdzielające są bezpośrednio reprezentowane jako symbole UTF-8, a nie jako encje HTML. Ułatwia to czytanie i edytowanie tekstu w edytorze oraz pozwala uniknąć kłopotliwego scalania tekstu w przyszłości.


18. W przypadku sondaży i głosowań automatyczny wybór pierwszego wyboru zostaje usunięty. Tak więc, przed dokonaniem wyboru w głosowaniu lub ankiecie, użytkownik musi aktywnie wybrać jedną z odpowiedzi, co pomaga uniknąć przypadkowego głosowania na pierwszą odpowiedź.

19. Dodano filtrowanie spoiwa RSS. Teraz DLE automatycznie usuwa wszystkie nieużywane funkcje z kanału RSS, pozostawiając tylko zawartość określoną w spoilerze.

20. Teraz w eksporcie RSS możesz użyć znacznika {full-stоry} w połączeniu z innymi tagami bez wpływu na formatowanie HTML. Na przykład możesz użyć następujących elementów w szablonie RSS:
<turbo:content><![CDATA[<header><figure><img src="{image-1}"></figure><h1>{title}</h1></header>{full-story}]]></turbo:content>
zapewnia to bardziej elastyczną konstrukcję eksportu RSS dla trybu turbo Yandex i innych trybów.

21. Teraz w zwykłym wyszukiwaniu strony możesz użyć automatycznego wyszukiwania na stronach statycznych. Jeśli w wyniku zwykłego wyszukiwania w witrynie nie znaleziono żadnego artykułu, na stronach statycznych zostanie przeprowadzone automatyczne wyszukiwanie. Dzięki temu odwiedzający nie muszą korzystać z wyszukiwania zaawansowanego i wybierać. Ta funkcja będzie szczególnie przydatna w przypadku witryn, które używają wielu stron statycznych i nie mają artykułów.

22. Teraz możesz użyć automatycznego wyszukiwania na stronach statycznych do szybkiego wyszukiwania w witrynie. Jeśli nie znaleziono żadnych artykułów, wyszukiwarka automatycznie wyszuka na stronach statycznych i wyświetli linki do nich.

23. Teraz możesz wyświetlać ankiety z artykułów podczas wyświetlania artykułów za pomocą tagu {custom ...}. Aby wyświetlić ankiety, użyj znacznika {poll} w szablonie zarówno w krótkich jak i pełnych szablonach artykułów.

24. W przypadku importu publikacji RSS i dla informatorów RSS, korzystanie z witryn źródłowych w dowolnym kodowaniu jest dodawane niezależnie od twojej witryny. DataLife Engine automatycznie wykrywa kodowanie witryny źródła danych i przetwarza dane na kodowanie witryny.

25. Ograniczenie liczby symboli dla metatagu Description publikacji zwiększa się do 300 znaków. Maksymalna długość odpowiada teraz maksymalnej długości ustawionej przez wyszukiwarkę Google, aby wyświetlać te informacje w wynikach wyszukiwania.

26. Udoskonalony system automatycznego zmniejszania rozmiaru obrazów zewnętrznych, jeśli jest uwzględniony w ustawieniach skryptu. Aby to zrobić, dodano małe opóźnienie przed uruchomieniem odpowiedniej funkcji JS, która pozwala ustawić bardziej poprawnie rozmiary obrazu przy wolnym połączeniu z Internetem. Ponadto dodawane jest automatyczne określanie naturalnych rozmiarów zdjęć, a nie ich rozmiary w bloku strony. Pozwala to, na przykład, zwiększyć je, klikając zdjęcia, na ekranach o małych rozmiarach.

27. Poprawiono tworzenie kanonicznych linków i metatagów sieci społecznościowych dla stron statycznych. Jeśli strona statyczna została podzielona na kilka stron, każda strona będzie miała własne linki kanoniczne, a nie tylko te prowadzące do pierwszej strony.

28. Wprowadzono niewielkie zmiany w odtwarzaczu wideo DLE, aby ułatwić oglądanie wideo. Rozmiar odtwarzacza znacznie się zmniejsza, co przyspiesza jego ładowanie do przeglądarki. Usunięto również automatyczne dodawanie atrybutu title dla tagów HTML video.

29. Stopień kompresji Gzip plików JS i CSS, z których korzysta DataLife Engine, został częściowo poprawiony. Jest aktywny, jeśli włączono kompresję w ustawieniach silnika.

30. W przypadku modułu "Odsyłacze" poprawiono adres stron zawierających znaki cyrylicy i inne znaki Unicode. Pozwala to na bardziej poprawną weryfikację faktu, że strona odnosi się do samej siebie i nie zastępuje słów kluczowych dla tych stron.

31. W module "Przekierowania" poprawiono rozpoznawanie adresów stron, który zawiera znaki cyrylicy i inne znaki Unicode. Dzięki temu bardziej poprawne jest przekierowanie ze stron określonych w tym module.

32. Dodano możliwość dodawania nowych kategorii do panelu administracyjnego podczas korzystania ze skryptowego panelu sterowania ze smartfonów.

33. Aby autoryzować witrynę za pomocą sieci społecznościowej Vkontakte, dodano obsługę bieżącej wersji interfejsu API tej sieci społecznościowej. Ponadto dodano możliwość autoryzacji dla użytkowników, którzy nie mają adresu e-mail w tej sieci.

34. System izolowania znaczników szablonów od siebie został przeprojektowany i ulepszony, aby nie zakłócały pracy i informacji.

35. Kilka mechanizmów bezpieczeństwa strony zostało przeprojektowanych od wykonywania nieautoryzowanych działań mających na celu wzmocnienie ochrony stron internetowych.

36. Dodano pełne wsparcie dla PHP 7.2.x.

37. Cyryliczny system transliteracji został ulepszony. Transliteracja będzie zgodna z prawidłowymi regułami, co poprawia czytelność tekstu łacińskiego.

38. Instalacja serwera DataLife Engine jest zoptymalizowana i uproszczona. Będziesz musiał wprowadzić i wybrać niewielką ilość danych podczas instalowania silnika na serwerze. Skrypt instalacyjny DataLife Engine automatycznie wykryje resztę.

39. Zaktualizowano edytory wizualne TinyMCE i Froala do aktualnych wersji. Naprawiono szereg wykrytych błędów w tych edytorach.

40. Rozwiązano problem polegający na tym, że użytkownik nie mógł odpowiedzieć na komentarz na stronie komentarzy, jeśli RECAPTCHA została włączona dla określonej grupy użytkowników w Ustawieniach grupy.

41. Problem związany z interfejsem API DLE został naprawiony, gdy interfejs API nie wykonał kontroli autoryzacji użytkownika, jeśli jego hasło nie zostało przesłane do nowego systemu przechowywania haseł.

42. Naprawiono problem polegający na tym, że dodatkowe pola zostały niepoprawnie zapisane podczas zmiany sortowania tych pól.

43. Rozwiązano problem polegający na tym, że administrator strony mógł nieprawidłowo scalać komentarze.

44. Rozwiązano problem polegający na tym, że w przypadku szybkiej edycji artykułu nie można było załadować plików i obrazów w dodatkowych polach.

45. Usunięto problem polegający na tym, że menu kategorii nie uwzględniało ustawień skryptu, czy było zawarte w ustawieniach skryptu CNC, czy też nie, i generowało łącza zawsze z CNC.

46. Usunięto błąd polegający na tym, że wstawiony kod źródłowy ze znacznikami  lub edytory wizualne za pomocą odpowiedniego przycisku do wstawiania próbek kodu mógł zostać niepoprawnie przekonwertowany z elementów HTML na ich znaki ASCII.

47. Usunięto problem polegający na tym, że informacja nie mogła być wyświetlana przez znacznik [xfvalue_X image="Nr"] w pełnym szablonie wiadomości podczas wyświetlania oddzielnego obrazu z dodania. pola z typem "Galeria obrazów".

48. Usunięto problem polegający na tym, że nie można było wstawiać uśmiechów w komentarzach lub publikacjach na urządzeniach mobilnych, korzystając z edytora edytora wizualnego Floara.

49. Usunięto problem polegający na tym, że nie można było używać niektórych liter alfabetu rosyjskiego podczas rejestrowania użytkowników na stronach korzystających z kodowania UTF-8.

50. Naprawiono wykryte i wcześniej zgłoszone drobne błędy w skrypcie.


Cóż mam nadzieję że tłumaczenie  jest dosyć zrozumiałe. Jeśli nie to przepraszam za to i postaram się osobiście spróbować wytłumaczyć o co chodzi.
Artykuł został w pełni przetłumaczony więc nie ma potrzeby wchodzić na stronę twórców.


Prace nad tłumaczeniem rozpoczną się co najmniej kilka dni od wydania wersji Finall Release.
Tym razem nie będę przyjmował od nikogo pomocy przy tłumaczeniu. Powodu podawać nie muszę...

Do czasu wydania finalnej wersji DLE 13.0 proszę o zgłaszanie wszelkich błędów, literówek itp. przy starszych wersjach DLE.


A teraz kilka słów od siebie  smiley
Zmian jest naprawdę dużo i co najlepsze to same przydatne funkcje dodali. Martwi mnie jednak fakt że aktualizacja DLE dla użytkowników korzystających z wersji NULLED ta funkcja może nie działać z powodu licencji ale całkiem możliwe że nie trzeba będzie jej kupować aby korzystać z tej funkcji.

Zapraszam wszystkich do pisania swoich opinii, przemyśleń itp. itd na FORUM!! ---> Link <---

Reklamy
Nick:*
E-Mail:


Adaptacja szablonu DLE 13.0 do 13.1

Komentarze
Informacje
Użytkownicy Online
Wszystkich Online: 1
Gości: 0
Zarejestrowani: 0
Roboty: crawl Bot

Ostatnio Online: djadimax, Veni, alek41, Dj_AlexN, dave666, dark, marianer, sandrogomez, Ogrish, ImxKinga, log000, JIN5, kris006, marqku, Lexx90, f4r, Markusen, MaciejD, zevuun, demek1987

Reklamy

Witamy na Dj_AlexN Graphic

Aby zostać pełnym użytkownikiem naszego portalu, musisz się zarejestrować.
Zarejestruj się
Stwórz własne konto!

Pełna rejestracja
Autoryzacja
Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj Się!

Zaloguj się do serwisu