• Zadzwoń do mnie
    (+48) 697-381-415

  • Godziny otwarcia
    Pn-Pt: 17:30-22:00

DataLife Engine v.13.1 Press Release


Drodzy użytkownicy!
Zakończono główny etap rozwoju wersji 13.1. Aktualnie wersja jest w fazie testów ale pragniemy zapoznać was z informacjami jakie będą czekać was w nowej wersji!

Zostały opracowane i wdrożone następujące zmiany:

1. Dodano możliwość automatycznej aktualizacji skryptu w panelu administratora w tej samej wersji skryptu, w przypadkach, gdy na przykład istnieją łaty luk w zabezpieczeniach lub inne znalezione błędy. W przypadku zmian wprowadzanych do dystrybucji w jednej wersji, na przykład po usunięciu poprawek dotyczących luk lub wykryciu innych problemów ze skryptem, możliwa będzie aktualizacja skryptu w panelu administracyjnym w ramach bieżącej wersji skryptu.


2. Dodano możliwość automatycznej aktualizacji wtyczek w serwisie. Aby to zrobić, wtyczka otrzymuje adres URL, aby uzyskać informacje o obecności nowej wersji. Zgodnie z tym adresem URL witryna dewelopera wtyczek powinna udostępniać tablicę w formacie JSON, która powinna zawierać informacje o bieżącej wersji wtyczki, a także link do pobrania bieżącej wersji wtyczki. Na przykład adres URL powinien zwracać wartość {"version": "2.0", "url": "https://twoja-strona.pl/test/test.zip"}Następnie, po sprawdzeniu aktualizacji, administrator strony będzie mógł jednym kliknięciem dowiedzieć się o dostępności nowych wersji wtyczki i zaktualizować wtyczki w panelu administracyjnym.


3. W przypadku systemu zarządzania wtyczkami dodano możliwość określenia liczby zastępstw, które mają być wykonane dla każdego kryterium wyszukiwania w pliku. Na przykład, musisz znaleźć i zamienić kod w pliku występującym w tym pliku kilka razy, możesz określić, ile razy trzeba go zastąpić. Aby zastąpić wszystkie wystąpienia tego kodu, możesz pozostawić ten parametr pusty, dlatego zastąpienie zostanie wykonane wszędzie tam, gdzie pojawi się określony kod.

4. W przypadku systemu zarządzania wtyczkami dodano możliwość automatycznego usuwania dodatkowych plików wtyczki załadowanych w archiwum, na wypadek, gdyby wtyczka została usunięta z witryny. Aby to zrobić, w opcjach wtyczek dodano możliwość wyboru, kasowania dodatkowych plików lub nie. W ten sposób możesz sam zdecydować, czy chcesz wyczyścić serwer z dodatkowych plików, jeśli usuniesz wtyczkę ze strony.

5. W przypadku systemu zarządzania wtyczkami dodano możliwość użycia znacznika {THEME} w nazwach folderów w archiwach ZIP. Podczas pobierania archiwum przez system wtyczek ten znacznik zostanie zastąpiony nazwą używanego szablonu. Na przykład umieszczając plik /templates/{THEME}/test.tpl w archiwum, plik szablonu zostanie umieszczony w szablonie używanym w serwisie. Tak więc, używając złożonych wtyczek zawierających przykłady plików szablonów, można je natychmiast załadować do żądanego folderu zawierającego szablon użytkownika. 

6. W przypadku systemu zarządzania wtyczkami dodano możliwość użycia znaków sterujących preg_replace, takich jak \\ 1 itd. W akcji "Znajdź i zamień" w ciągu zastępczym, co usuwa ograniczenia dotyczące znajdowania i zastępowania niektórych kodów w DLE.


7. W przypadku dodatkowych pól, które mają typ "Obraz" i "Galeria obrazów", wprowadzono możliwość dodawania każdemu obrazowi jego własny opis, który jest również używany jako atrybut "alt" w HTML, jest dodawany podczas wyświetlania dodatkowych pól w witrynie
.

8. W przypadku dodatkowych pól, które mają typ "Galeria obrazów", dodano możliwość zmiany kolejności sortowania pobranych obrazów, po prostu przesuwając je za pomocą myszki. Po pobraniu obrazów możesz zamienić obrazy według potrzeb. Pobrane obrazy można również przenieść do innych dodatkowych pól.


9. W publikacjach i komentarzach dodano nowy typ oceny "Lubię i Nie lubię", który utrzymuje oddzielne konto z liczbą polubień i liczbą niechęci. Aby to zrobić, dodano nowe znaczniki szablonów do publikowania publikacji i komentarzy: {likes} - wyświetlające liczbę polubień, {dislikes} - które wyświetla liczbę niechęci, a także tag [rating-type-4] tekst [/rating-type-4] - który wyświetla tekst zawarty w tagu, jeśli ten typ oceny jest zawarty w ustawieniach.


10. W ustawieniach profili użytkowników w panelu administracyjnym dodano możliwość ustawienia listy kategorii, w których dany użytkownik może dodawać publikacje. Umożliwi to, na przykład, dziennikarzom, utrzymywanie własnych pozycji, do których inni dziennikarze (lub niektórzy z nich) nie mają prawa publikować. Lub odwrotnie - wyklucza dziennikarza z określonej kategorii wiadomości, jeśli na przykład jest niekompetentny w tej kategorii.

11. W ustawieniach profili użytkowników w panelu administracyjnym dodana jest możliwość ustawienia listy kategorii zaufania, w których dany użytkownik może dodawać publikacje bez moderacji. Taka personalizacja pozwoli na znacznie bardziej elastyczne definiowanie praw, bez tworzenia grup użytkowników, w tym grup dla każdego konkretnego dziennikarza.


12. W przypadku zaawansowanego wyszukiwania publikacji w panelu administracyjnym, w sekcji edycji publikacji dodano możliwość wyboru miejsca wyszukiwania. Możesz przeszukiwać całą zawartość, możesz osobno według tytułu, krótkiego opisu, pełnego opisu i dodatkowych pól. Algorytmy wyszukiwania również ulegają znacznej poprawie, w celu bardziej poprawnego wyszukiwania publikacji.


13. W przypadku zaawansowanego wyszukiwania publikacji w panelu administracyjnym, w dziale edycji publikacji dodano możliwość wyszukiwania jednocześnie kilku kategorii do wyboru.

14. W chmurze tagów można używać symboli "&" i "#", co pozwala na przykład na używanie nazw różnych marek w chmurze, na przykład "H&M" itp.15. W ustawieniach skryptu w panelu administracyjnym dodano dla Administracji możliwość logowania się za pomocą sieci społecznościowych. Po włączeniu tej opcji użytkownicy należący do grupy Administrator mogą również zalogować się w witrynie przy użyciu kont w sieciach społecznościowych.

16. W panelu administracyjnym, w sekcji edycji komentarzy dodano możliwość wyszukiwania komentarzy do tekstu. W tej sekcji możesz wyszukiwać komentarze potrzebne do edycji dla dowolnych słów kluczowych. W ten sposób edycja komentarzy staje się wygodniejsza.


17. W panelu administracyjnym, w sekcji zarządzania odsyłaczami, dodana jest możliwość masowych akcji nad łączami, dodawany jest zamiennik "Tylko na stronach statycznych", a także "W statycznych stronach, wiadomościach i komentarzach".

18. Aby wyświetlić podgląd bannerów w sekcji zarządzania reklamami w panelu administracyjnym, dodano styl połączony z plikiem preview.css w szablonie. Dzięki temu możesz zobaczyć poprawny wygląd kodu reklamy, jeśli używa on klas z szablonu.

19. W przypadku krótkiego wydruku danych (shortstory.tpl), użycie znaczników [not-news] tekst [/not-news], które wyświetlają w nich załączony tekst, jeśli nie ma publikacji na temat tych kryteriów. W ten sposób można zmienić przypisanie standardowej wiadomości systemowej o braku publikacji w dowolnej sekcji witryny, czyniąc ją unikatową, na przykład dla każdej sekcji witryny. Ponadto te znaczniki mogą być używane w szablonach używanych do niestandardowego wyświetlania publikacji przy użyciu tagu {custom ...}

20. W przypadku szablonu wiadomości e-mail wysłanej podczas przywracania zapomnianego hasła dodano nowe tagi: {%losturl%}, które wyświetla tylko adres URL łącza do resetowania i generowania nowego hasła, oraz {%ipurl%}, które tylko wyświetla Adres URL linku do resetowania blokad IP. W ten sposób można osobno określić projekt, którego potrzebujesz w liście tych linków, na przykład w postaci przycisków. Możesz także, na przykład, odmówić wyświetlenia linku do odblokowania adresu IP, jeśli nie używasz tej funkcji w swojej witrynie.

21. Ulepszono system usuwania kategorii w panelu administracyjnym. Jeśli usuwana kategoria zawiera podkategorie, które również podlegają usunięciu, wówczas wszystkie akcje dla publikacji zawierających usuwaną kategorię będą automatycznie dystrybuowane do publikacji zawierających również podkategorie, które mają zostać usunięte. Do tych publikacji w podkategoriach zostaną zastosowane te same działania.


22. Moduł "Filtruj według: IP, Login lub E-Mail" dodano możliwość dodawania zablokowanych adresów lub loginów lub e-mail jednocześnie na całej liście, a nie pojedynczo. To znacznie przyspiesza proces dodawania, jeśli masz już gotową listę tego, co musisz zablokować.


23. W module "Filtruj według: IP, Login lub E-Mail" dodano możliwość edycji istniejących reguł. Możesz wybrać i edytować dowolną regułę, bez konieczności jej usuwania i ponownego dodawania.

24. W module "Filtruj według: IP, Login lub E-Mail" dodano możliwość jednoczesnego wyboru kilku lub wszystkich dodanych reguł, i masowe odblokowywanie reguł danych jednym kliknięciem.

25. W module "Filtruj według: IP, Login lub E-Mail" dodano obsługę korzystania z adresów IPv6, które możesz określić, aby zablokować dostęp do strony. Dodano także możliwość określenia podsieci IPv6 do blokowania.

26. Dodano możliwość określania adresów IPv6 w profilu użytkownika, z których dozwolona jest autoryzacja dla użytkownika. Możesz także określić nie tylko oddzielny adres, ale także podsieć IPv6.

27. W przypadku niestandardowego sortowania publikacji na stronie, dane wyjściowe tagu {sort} dodały możliwość wyświetlania sortowania dla każdej kategorii, a nie dla wszystkich kategorii w tym samym czasie.

28. W przypadku linków publikowanych w publikacjach dodano do nich możliwość używania elementów blokowych, takich jak "p", "div" itp. To pozwala DataLife Engine na dokładniejsze i prawidłowe spełnianie standardów HTML5.

29. Dodano możliwość dodawania nowych użytkowników do panelu sterowania DataLife Engine, podczas pracy z panelem za pomocą smartfonów.

30. Dokonano zmian w pracy komentarzy drzewiastych. W przypadku osiągnięcia maksymalnego zagnieżdżenia odpowiedzi na komentarze, wówczas w przypadku odpowiedzi na komentarz odpowiedzi te pozostają w wątku dyskusji na maksymalnym poziomie zagnieżdżenia. Wcześniej, kiedy osiągnięto maksymalne zagnieżdżenie, nie można było odpowiedzieć na komentarz. Teraz możliwość odpowiedzi pozostaje w każdym przypadku.

31. Dla dodatkowych pól, które mają typ "Odsyłacze", dodano możliwość użycia podwójnych cudzysłowów w wartościach znaku oraz znaku handlowego.

32. Jeśli szablon dla wiadomości e-mail, które są wysyłane, gdy zapomniałeś hasła, korzystanie z formatu HTML zainstalowana w tym piśmie, linki, które generuje znacznik {%lostlink%} w tej strukturze zostaną utworzone już jako gotowy kod HTML, a nie tylko linki tekstowe.

33. W ustawieniach skryptu dodano możliwość domyślnego ustawienia sortowania publikacji według liczby komentarzy. To samo zostało dodane, aby dostosować kryteria sortowania podczas przeglądania katalogu.

34. W przypadku ustawień kategorii dodano możliwość sortowania publikacji, dodano domyślne kryteria sortowania publikacji według liczby komentarzy.

35. Wprowadzono zmiany w działaniu dodatkowych pól, jeśli pole zawiera ograniczenia dotyczące dodawania grup użytkowników. Jeśli wartość dodatkowego pola została dodana przez użytkownika z prawem do tego, a następnie publikacja jest edytowana przez użytkownika, który nie ma prawa do wypełnienia tego pola, to wartość tego pola nie jest już usuwana, ale pozostaje taka sama jak użytkownik poprzednio wypełnił.

36. Ograniczenie liczby symboli dla metatagu opisu kategorii został powiększony do 300 znaków. Maksymalna długość odpowiada teraz maksymalnej długości ustawionej przez wyszukiwarkę Google, aby wyświetlać te informacje w wynikach wyszukiwania.

37. Ulepszone wyszukiwanie podobnych wiadomości na stronie. Wyświetlanie podobnych wiadomości stało się bardziej istotne przy sortowaniu znalezionych publikacji.

38. Poprawiono obsługę adresów IPv6 odwiedzających witrynę. W niektórych szczególnych przypadkach pełnego adresu nie można umieścić w bazie danych. Teraz długość pól jest zarezerwowana zgodnie ze specyfikacją RFC 4291.

39. Rozwój meta tagu og: opis protokołu Open Graph został poprawiony podczas przeglądania pełnych wiadomości. Formacja jest bardziej poprawna, jeśli jako główną treść stosuje się dodatkowe pola dla publikacji.

40. Udoskonalono pracę systemu bezpieczeństwa DataLife Engine, aby bardziej poprawnie zweryfikować dane dotyczące poddomen, w przypadku niektórych hostingach, o strukturze subdomeny, w formie podfolderów domeny podstawowej.

41. Dodano obsługę protokołu tel: dla linków publikowanych na stronie za pomocą znaczników BB.

42. Zaktualizowano edytory wizualne TinyMCE i Froala do aktualnych wersji. Naprawiono szereg wykrytych błędów w tych edytorach. 

43. Naprawiono problem, przy użyciu pól w dodatkowych polach profilu użytkownika, pola o typie "Lista", w którym użyto wartości za pomocą symbolu "|".

44. Usunięto problem polegający na tym, że w sekcji zarządzania wtyczkami, jeśli zmieniono działanie pliku w menu, niektóre znaki mogły niepoprawnie zmienić wartości wskazane w polach.

45. Usunięto problem polegający na tym, że nie można było używać znaczników [leech] na stronach wewnętrznych witryny i dozwolone tylko w przypadku witryn zewnętrznych.

46. Usunięto problem polegający na tym, że nie można było rozpocząć aktualizacji witryny do nowej wersji, na wypadek, gdyby strona była w kodowaniu innym niż UTF-8, podczas gdy login lub hasło administratora zawierały litery napisane cyrylicą.

47. Naprawiono problem polegający na tym, że okno wyskakujące nie wyświetlało nowych wiadomości osobistych, jeśli użytkownik wylogował się ze swojego konta na stronie, a następnie ponownie zalogował się po pewnym czasie.

48. Usunięto problem polegający na tym, że edycja komentarzy w panelu kontrolnym skryptu nie działała, jeśli edytor TinyMCE został włączony w ustawieniach skryptu.

49. Usunięto problem polegający na tym, że liczba dni, podczas których można dodawać komentarze do publikacji, nie była wyświetlana, jeśli takie ograniczenia zostały ustawione w ustawieniach skryptu w panelu administracyjnym.

50. Usunięto problem polegający na tym, że dodatkowe pole, które miało typ "Pobierz plik", nie było wyświetlane na stronie jako łącze do pobrania pliku, ale zostało wyświetlone za pomocą prostego znacznika.

51. Naprawiono wykryte i wcześniej zgłoszone drobne błędy w skrypcie.


Cóż mam nadzieję że tłumaczenie  jest dosyć zrozumiałe. Jeśli nie to przepraszam za to i postaram się osobiście spróbować wytłumaczyć o co chodzi.
Artykuł został w pełni przetłumaczony więc nie ma potrzeby wchodzić na stronę twórców.

Prace nad tłumaczeniem rozpoczną się co najmniej kilka dni od wydania wersji Finall Release.
Jeśli chodzi o pomoc przy tłumaczeniu to okaże się dopiero jak zostanie wydana Finalna wersja silnika.

Do czasu wydania finalnej wersji DLE 13.1 proszę o zgłaszanie wszelkich błędów, literówek itp. przy starszych wersjach DLE.

A teraz tradycyjnie kilka słów od siebie.
Dużo zmian poważniejszych nie ma jak to było w poprzedniej wersji. Jednak jest sporo aktualizacji, poprawek dla istniejących już modułów które nie były aktualizowane od bardzo dawna.
W poprzedniej wersji obawiałem się funkcji automatycznej aktualizacji skryptu w PA czy użytkownicy korzystający z wersji NULLED będą mogli skorzystać z takiej aktualizacji. Jak już pewnie wiecie to taka funkcja jest dostępna więc nie trzeba się o to martwić :)

Zapraszam wszystkich do pisania swoich opinii, przemyśleń itp. itd na FORUM!! ---> Link <---
Reklamy
Nick:*
E-Mail:


Adaptacja szablonu DLE 13.0 do 13.1

Informacje
Użytkownicy Online
Wszystkich Online: 1
Gości: 0
Zarejestrowani: 0
Roboty: crawl Bot

Ostatnio Online: witkacy, anakon, log000, kolo11, Dj_AlexN, demek1987, Mietek, djadimax, Lolek20, terenia1982, ddddd, sztabas, Qrak_pl, phate, Fugeo, JIN5, kamil33325, jarku17, eivizzz3, marlos

Reklamy

Witamy na Dj_AlexN Graphic

Aby zostać pełnym użytkownikiem naszego portalu, musisz się zarejestrować.
Zarejestruj się
Stwórz własne konto!

Pełna rejestracja
Autoryzacja
Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj Się!

Zaloguj się do serwisu