• Zadzwoń do mnie
    (+48) 697-381-415

  • Godziny otwarcia
    Pn-Pt: 17:30-22:00

FAQ - Pomoc - Często Zadawane Pytania

1. Co oznaczają skróty:
- DLE -> DataLife Engine
- SEO -> to skrót od angielskiego określenia Search Engine Optimization. Oznacza optymalizację strony www pod kątem wyszukiwarek internetowych, co przekłada się na poprawę widoczności witryny w rezultatach wyszukiwania.

2. Mam starą wersję silnika a chcę zaktualizować do najnowszej wersji, czy muszę po kolei pobierać wszystkie wersje?
Odpowiedź brzmi NIE. Nie trzeba pobierać wszystkich następnych wersji by zaktualizować do najnowszej wersji. Jeśli mamy DLE v9.x a np chcemy DLE v11.x to można od razu pobrać najnowszą wersję, podmienić pliki i uaktualnić bazę danych (poradnik znajduje się po ściągnięciu silnika)

3. Mam już najnowszą wersję silnika ale szablon nadal mam z starszych wersji jak łatwo zaktualizować?
Cóż tutaj jest trochę dłuższa droga z aktualizacją szablonu pod najnowszą wersję DLE niż z samym silnikiem.
Najłatwiejszym sposobem jest poszukanie na rosyjskich bądź angielskich stronach naszego szablonu (oryginalnych plików) dostosowanych pod najnowszą wersję po czym tylko dostosować wygląd do swoich potrzeb (wiąże się to też z tłumaczeniem ale takie zmiany można zlecić innym)
Natomiast dłuższym sposobem jest aktualizacja szablonu po kolei od naszej starej wersji przez wszystkie wersje aż do naszej najnowszej.
Osobiście proponujemy wybrać krótszą opcję

4. Jakie jest najlepsze kodowanie na stronę?
Najlepszym kodowaniem z Polskimi znakami jest kodowanie UTF-8 jednak dobrym kodowaniem ale rzadziej używanym jest również ISO-8859-2 znane również jako latin2

5. Na stronie mam kodowanie ISO-8859-2 a chcę przejść na UTF-8 jak to zrobić?
Na początek musimy pobrać nasz silnik w kodowaniu UTF-8 a następnie podmienić pliki.
Kolejnym krokiem w zmianie kodowaniu będzie aktualizacja kodowania w bazie danych co wkrótce opiszemy w artykule :)

6. Jak zmienić minimalną ilość znaków dla wyszukiwarki?
Otwórz plik: engine/modules/search.php i znajdź:
$config['search_length_min'] = 4;
gdzie 4 zmień na liczbę jaką chcesz np 2.

7. Mam włączone zabezpieczenie CAPTCHA Standard GD2 lecz nie wyświetla kodu dlaczego?
Powodem jest używanie najnowszej wersji PHP 7.0.x
W wersji PHP 7.0.x kod nie będzie wyświetlany
W wersjach PHP 5.2.x do 5.6.x Kod ten jest wyświetlany bez problemów

8. Jak sprawdzić jaką mam wersję PHP na stronie?
To proste, wystarczy wejść do panelu Administracyjnego i na dole wejść w Informacje o Serwerze, tam wyświetlana jest nasza wersja PHP używana na stronie

9. Jak zmienić wersję PHP?
Są na to 2 sposoby:
1.
Musisz przejść do zarządzania stroną u swojego dostawcy serwera, odnaleźć konfigurację wersji PHP i zmienić na interesującą nas wersję po czym zapisać zmiany
2. Jeśli dostawca serwera nie udostępnił tej opcji to wtedy trzeba skontaktować się z Administracją Hostingu o zmianę wersji PHP dla waszej strony na taką jaka was interesuje

10. Mam ustawioną zaawansowaną rejestrację użytkowników lecz e-mail z linkiem nie dociera do użytkownika jak to naprawić?
Długo zagłębiałem ten temat aż w końcu dostałem odpowiedź od profesjonalistów. Tutaj pojawia się główny błąd z waszej winy. Tworząc nową stronę, podczas instalacji podajecie swój własny e-mail np na onet.pl, gmail.com, wp.pl itd. itp. Problem polega na tym że wszystkie poczty mają ochronę antyspamową gdzie blokują wysyłanie meili z innych serwerów niż np. @wp. Poniżej przytoczę wam kopię odpowiedzi otrzymanej z działu pomocy:

Witam, jest to błąd związany z wysyłaniem ze strony hostingu maila, w którym nadawca jest ustawiony na zewnętrznego dostawcę (w tym przypadku @gmail.com). Różnego rodzaju filtry przeciw spamowe w odbiorców np. o2.pl mogą odrzucić próbę wysyłania takich maili.

Chodzi o to, żeby nie podszywać się pod np. @gmail.com wysyłając maile z innych serwerów niż gmailowe. Rozwiązaniem jest np. zrobienie dedykowanych maili w domenie hostingu lub podpiętej do hostingu (cpanel -> konta pocztowe) i używanie takiego adresu e-mail w ustawieniach swojej strony / skryptu wysyłającego maile.

Czyli aby rozwiązać problem z wysyłaniem linków aktywacyjnych na meile musimy wpierw stworzyć własny adres e-mail na serwerze przykład: admin@twoja-strona.pl
Gdy mamy stworzony już swój adres e-mail wchodzimy w:
Ustawienia skryptu --> Konfiguracja systemu --> Poczta --> I w polu: "E-mail kontaktowy administratora" zmieniamy adres e-mail na ten jaki stworzyliśmy na serwerze po czym zapisujemy zmiany.
У нас бесплатно модули и шаблоны DLE скачать Веб-шаблоны премиум класса бесплатно
Adaptacja szablonu DLE 13.0 do 13.1

Komentarze
Informacje
Użytkownicy Online
Wszystkich Online: 5
Gości: 3
Zarejestrowani: 0
Roboty: crawl Bot, Google Bot

Ostatnio Online: Veni, alek41, Dj_AlexN, dave666, dark, marianer, sandrogomez, Ogrish, ImxKinga, log000, JIN5, kris006, marqku, Lexx90, f4r, Markusen, MaciejD, zevuun, demek1987, Dominika3

Reklamy

Witamy na Dj_AlexN Graphic

Aby zostać pełnym użytkownikiem naszego portalu, musisz się zarejestrować.
Zarejestruj się
Stwórz własne konto!

Pełna rejestracja
Autoryzacja
Jesteś już zarejestrowany? Zaloguj Się!

Zaloguj się do serwisu