Sylwester na rowerach – jak zorganizować świetną zabawę i hucznie przywitać Nowy Rok?


Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Cóż, trzeba przyznać, że i ten rok upłynął pod kątem pandemii i nic nie wskazuje na to, aby w przyszłym miało być lepiej. Jednocześnie nie oznacza to wcale, że trzeba się zniechęcać i siedzieć w domu. Oczywiście nie należy wybierać bardzo zatłoczonych miejsc, ale to wcale nie musi iść w parze z siedzeniem w domu. W końcu nie mamy jeszcze lockdownu i czas pomyśleć nad wyborem imprezy sylwestrowej. My radzimy Wam zorganizowanie takiej na rowerach. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad i cieszcie się huczną imprezą, choć w innym wydaniu.

O rowerach słów kilka

Jeżeli jeszcze nie macie planów na sylwestra, to warto wykorzystać nasz pomysł na imprezę rowerową. W końcu ruch to zdrowie i warto tej zasady się trzymać, a sylwester na sportowo może być dobrą odskocznią od imprez, podczas, których głównie się pije i zajada niezbyt zdrowym jedzeniem. Zatem czas rozpocząć przygotowania. Oczywiście jeżeli macie już plany na imprezę, to ten pomysł zawsze możecie wykorzystać w przyszłym roku. Ale wróćmy do tematu, czyli jak zorganizować taką imprezę. W tym przypadku należy zacząć od wyboru rowerów. I tutaj naszym zdaniem rowery trekingowe sprawdzą się idealnie. Można powiedzieć, że są uniwersalne i wręcz stworzone do wycieczek rowerowych. Jednocześnie dobry rower trekingowy wcale nie musi być drogi, wszak możecie go zakupić nawet za mniej niż 2000 złotych. Ale możecie również sprawdzić, czy w Waszym mieście znajduje się wypożyczalnia rowerów. Przypominamy przy tym, jak ważne jest bezpieczeństwo i o tym, że nie można zapominać o kasku oraz ochraniaczach.

Planowanie: krok pierwszy

Skoro już wspomnieliśmy o rowerach trekingowych i o bezpieczeństwie, to można już przejść do planowania imprezy na wolnym powietrzu. Warto zaprosić kilku przyjaciół, ale można też wybrać się z drugą połówką. Tutaj duże znaczenie ma sama trasa i jej wyboru nie można zostawić na ostatnią chwilę. Najlepiej jeżeli wybierzecie trasę stosunkowo łatwą, na wypadek gdyby spadł śnieg, bo wiadomo, że jazda w nim jest trudniejsza. Dlatego też przynajmniej droga powinna być prosta. Warto przy tym unikać dużych skupisk ludzi. Oczywiście po wyborze trasy trzeba przygotować się do samej wycieczki i wybrać strój. Tutaj raczej nie można pozwolić sobie na wiele, ale też na coś można sobie pozwolić. Bazą „stylizacji” będzie bielizna termiczna, następnie trzeba wybrać ocieplane spodnie, grubą bluzę i wygodną kurtkę. Pamiętajcie, że odzież nie może utrudnić Wam ruchów, bo wtedy zdecydowanie łatwiej o upadek. Do tego jeszcze przydadzą się buty z grubą podeszwą. A na głowę należy założyć kask. A teraz czas na dodanie temu strojowi nieco sylwestrowego stylu i hucznego akcentu. W końcu jak się bawić, to należy się bawić na całego. Przydadzą się więc kolorowe okulary, kolorowe włosy, zaś na kurtkę możecie ubrać dekoracyjną kamizelkę czy nawet ozdobić ją piórami. Aż chce się powiedzieć, że jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie wyobraźnia.

Planowanie: krok drugi

Skoro krok pierwszy jest już spełniony, to czas przejść do kolejnego kroku, czyli drugiego, a pod nim kryje się spakowanie odpowiedniego jedzenia. W końcu chyba nikt nie wyobraża sobie przywitania nowego roku bez dobrego jedzenia. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby je spakować. W tym przypadku polecamy Wam wykonanie sałatki, jakiegoś dania głównego, choćby w postaci smażonych krewetek. A na deser oczywiście muszą znaleźć się truskawki w czekoladzie. Bez problemu spakujecie je do plecaka. Nie zapomnijcie o talerzykach papierowych i już niemal jesteście przygotowani do świętowania.

Planowanie: krok trzeci

O 24 należy wznieść toast, to tradycja. Tutaj większość wybiera wino musujące bądź szampana. Ale przecież jadąc na rowerze nie należy pić alkoholu, a swoją drogą jest to niebezpieczne i nielegalne. Jednocześnie nie oznacza to wcale, że musicie rezygnować z tradycji. W końcu wystarczy tylko wybrać napój musujący dla dzieci. Smak jest taki sobie, ale jednak świetnie nadaje się do toastu. Swoją drogą nie musicie się wtedy ograniczać i możecie wypić nawet po dwie lampki tego napoju. A tak na poważnie zawsze też możecie postawić na wino bezalkoholowe, które bez problemu można zakupić.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad i cieszcie się radością, jaką daje świętowanie w aktywnym wydaniu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *