Trzy sposoby na piękne dłonie


Ładne dłonie dodają pewności siebie, a także mówią o nas więcej, niż sądzimy. Mówią o upływie czasu, naszych trendów, a także, w jakiej kondycji są nasze nerwy i czy mamy złe nawyki.

Może natura i nasze geny nie dały figury modelki, włosów gęstych czy oszałamiającego uśmiechu. Możemy na pewno mieć efektowne, zadbane dłonie i bardzo modny manicure.

Manicure i trendy

Gdy zbliża się ta pora roku (jesień), powinno się nosić manicure inny niż latem. W trendach pojawiają się ciekawe i wyszukane zdobienia paznokci, kolory do pory roku są stonowane a odcienie nude.

W tym sezonie idą trendy w manicure nawiązujące do klasyki, które pozwalają ruszyć wyobraźnię i swoją własną kreatywność. Rada – potraktuj paznokcie jak piękną galerię obrazów. Stwórz wzory namalowane na pokrytych bezbarwnym lakierem płytkach, jak paznokcie modelek występujących w pokazach Simone Rocha. W tym sezonie również są modne abstrakcje w stylu manicure na przykład jesiennego pokazu Moschino czy geometryczne kształty pokazywane na wybiegach domów mody Prabal Gurung czy Rebecca Minkoff.

Pielęgnacja rąk na co dzień

Trzeba też powiedzieć, nawet najpiękniejszy, trendi manicure nie spowoduje efektu wow!. Trzeba zadbać o pielęgnacje dłoni. W takiej sytuacji nie powinno się eksperymentować, są sprawdzone i skuteczne metody do pielęgnacji dłoni. Mając problem z zadzierającymi się skórkami wokół paznokci, spróbuj sztyft z olejkiem.

Ważne jest, aby stosować kosmetyki bogate w witaminy A i E oraz aby stosować je regularnie. Można używać kosmetyków nawet kilka razy dziennie.

Na suche i bardzo uwrażliwione detergentami dłonie, bardzo dobrze działa wygładzająca maska typu peel-off i kremowe maseczki witaminowe do rąk.

Zapach dłoni

Paznokcie i skóra dłoni została omówiona, teraz zapach. Nie wolno zapominać o zapachu. Nie mówimy tutaj o tym, że mamy zapach po robieniu np. obiadu. Jeśli zapach dłoni jest spowodowany jakąś czynnością (np gotowanie) należy porządnie umyć ręce, używając mydła kuchennego, które usuwa zapachy, albo wetrzeć w dłonie sok wyciśnięty z grubego plasterka cytryny – najskuteczniejszy sposób na niwelowanie woni na dłoniach.


Jedna odpowiedź do “Trzy sposoby na piękne dłonie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *